Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy másik városban vagyok...

Ha egy másik városban vagyok egyetemista, elmehetek itt a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Tehát egy kisvárosban lakom, de Szegeden vagyok egyetemista. Szívpanaszokkal szeretnék itt elmenni egy háziorvoshoz, mivel ritkán járok haza és itt helyben tudnának kezelni. Kollégiumban lakok, nincsen ideiglenes lakcímem, és itt háziorvoshoz sem vagyok bejelentve. Lehet azt hogy csak elmegyek itt egy orvoshoz, aki ki is vizsgál?
2015. okt. 29. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Bár én nem egyetemista vagyok, én meló miatt élek máshol mint ahol az állandó lakcímem van. TAJ kártyám az otthoni háziorvosomnál van. De az 200kmre van innen. Nem nagyon tudom, hogy ha megbetegednék kihez fordulhatnék vagy ki írna ki táppénzre...

2015. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az egyetemisták is tartoznak ott az egyik orvoshoz, ilyen iskolaorvosszerűség. Érdeklődd meg a titkárságon pl.
2015. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Létesíts tartózkodási helyet, és akkor a kollégium szerinti orvoshoz mehetsz. Okmányirodába 10 perc.
2015. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, oda jelentkezel be, ahova akarsz. Én már 20 éve elköltöztem, és ugyanaz a háziorvosom, aki volt, és hozzá jelentkezett be a feleségem is, aki sosem lakott ott.
2015. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!