Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsőéves egyetemista vagyok....

Elsőéves egyetemista vagyok. Nem tanárszakra jelentkeztem de az a szak amin vagyok tanárképes. Lehetek még úgy tanár hogy minorba veszek fel egy másik tanárképes szakot? (pl. Matek- Kémia <-minor)

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a tanulmányin kérdezd meg szerintem, mert most

annyira változtak a szabályok-

2014. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg, per pillanat nem lehetsz már kétszakos- minoros tanár, mivel az életpályamodell első részében a bolognai rendszert eltörölték. Most már csak kizárólag a 4+1, és az 5+1 éves osztatlan képzés van, illetve azok vannak, akik már elkezdték a régi rendszert, azaz 2012-ben elkezdték.

Javasolnám Neked, hogy kezd el az 5+1 éveset, és majd ha elvégezted, akkor befejezed amit most csinálsz. Ugye a tanári félévek költsége 300 ezer forint szóval annyi az ára, mint sok msc szaknak... :(

Sőt amikor felvételizel a tanári szakra, és már olyan 4. félévnél jársz, akkor egyszerűen felveheted azokat a tárgyakat is, amelyek a most tanult szakodhoz szükségesek. Az első háromnál érdemes belerázódnod a dolgokba, de ha bátor titán vagy, akkor természetesen felvehetsz már akkor olyan tárgyakat, így amire végzel a tanári szakkal, akkor több kreditet is megszereztél amelyik szükségeltetik a mostani szakodhoz, így pedig féléveket tudsz megspórolni, vagy rossz esetben időt spórolsz magadhoz.

Arra figyelj, hogy ha félévet akarsz spórolni akkor a mintatanterv alapján vedd fel a tárgyakat, ha pedig csak időt akarsz majd spórolni, azaz ne keljen majd annyit tanulnod, ne keljen felvenned annyi kreditet, akkor pedig érdemes kiszedegetni esetleg a b- típusú, vagy a- típusú tárgyakat. Természetesen majd kell egy kreditelfogadtatás, de ez már igazán nem nagy dolog lesz.

2014. jan. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utána érdeklődtem a dolognak. Mivel a '12-ben kezdő évfolyam volt az utolsó aki meg tudta csinálni a bolognai képzésben ezt ezért nem tudnám megtenni DE! itt jön a csavar :D gondoltak ugye a csúszókra is! És éppen ezért az ETRben is benne vannak még a dolgok a képzési programok között stb...

Szóval mi vagyunk '13ban az utolsók akik felvehetik. És nem szabad csússzak.

2014. jan. 26. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Az osztott tanárképzésben kínált szakok kifutó rendszerűek, utoljára 2016. szeptemberében indíthatók.
2014. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!