Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi minősül zárt térnek egy...

Mi minősül zárt térnek egy társasháznál dohányzás szempontjából?

Figyelt kérdés

Olyan folyosórész melynek a végén nincs ablak vagy ajtó, hanem egy nyitott folyosórészre csatlakozik zárt térnek számít-e?

A lakás előtt szoktam néha cigizni, ez valójában senkit nem zavar, mert a folyosórészen lévő másik két lakásban nem laknak. A takarító észrevette, hogy ott cigizem néha, ezért fenyeget, hogy majd megbüntetnek, mert ez zárt tér. Szerintem meg nem.



2015. okt. 31. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki ez a folyosórész? Mert ha jól értem, nem egy klasszikus gang... Panelfolyosószerűség, csak nincsenek a végén ablakok? Az zárt térnek minősül így is.
2015. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy lift és egy lépcsőház, aminek nincs ajtaja az egyes szinteken, hanem innét indul egy nyitott, korlátos rész és egy L alakú folyosó a lakások felé.
2015. okt. 31. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Nezd, akar nyitott, akar zart az a folyoso, az teljesen mindegy. Jogilag, közös tulajdonnak szamit.

A közös tulajdonrol, meg a Közösseg, közösen dönt.

Ez igy van rendjen, mert ez demokracia kisebb szinten ertve.

Ha, a hazirendben tiltott a dohanyzas a közös-, a lakoközösseg altal (közösen) hasznalt epületreszben, akkor ott nem lehet dohanyozni.


Egy hazirend csak akkor kap szabatossagot, ha azt a lakoközösseg 2/3-os aranyban megszavazta. Ha, egy hazirend nem került megszavazasra, akkor az nincs is ervenyben.


Tehat, ha egy jogilag ervenyben levö hazirend tiltja a dohanyzast a közös tulajdonban, akkor nem szabad megy a nyitott folyoson, a nyitott-, jol szellözö teremgarazsban sem dohanyozni.

2015. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyire a leírásodból el tudom képzelni, szerintem nem zárt.


A társasházak legfőbb szabályozója, a Társasházi Törvény szerint a közös tulajdonú zárt helyiségekben tilos a dohányzás. Ettől csak a Házirendben térhet el a közösség, ha a megfelelő arányban megszavazza a közgyűlés. (Ezt az előző válaszoló kedvéért írtam le.)

A nem zárt részekről is lehet szavazni.


Kapcsolódó:

[link]

2015. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs házirend, az alap jogi felállásra voltam kíváncsi.

Dohányzóként (és az élet más területein is) mindig maximálisan tiszteletben tartok másokat, mindent megteszek ezért. Viszont úgy érzem, hogy ha nem zavarok másokat, és jogilag nem tiltja semmi, akkor ne csesztessenek már úgy.

2015. okt. 31. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!