Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy elmebeteg...

Mit lehet tenni egy elmebeteg háziorvossal?

Figyelt kérdés

A kérdés elég komoly és elég jogi. Ugyanis a legnyilvánvalóbb elmebetegség esetén se fogja egyetlen iü. oprvosszakértő kollégája se kimondani, hogy tényleg az, az Orvosi Kamara úgyszintén kimossa mindenből a tagjait, azaz milyen jogi őt létezhet a pályától való eltiltásra? Vagy nagy valószínűséggel semmilyen?


(most ne azon vitázzunk, hogy tényleg az-e, ez nyilván szakmai kérdés, én a jogi aspektusokra lennék kíváncsi, a mai magyar jogkörnyezetben, hiszen ugyanakkor közérdek is nyilván, hogy mielőbb eltiltsák, az eddigi kárai is felmérhetetlenek)



2015. nov. 1. 20:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

HA "szakorvos" vagy, akkor kötelességed bejelentést tenni, hoyg tiltsák el az orvosi müködéstöl.


Ha csak "szak-laikus", akkor meg nem mérvadó a diagnózisod.


De egy olyan valaki, aki diagnózisként "elmebetegséget" állapít meg, nem lehes semmiképpen sem hozzáértö ember, ugyanis ilyen diagnózis nincs, ez a legjobb esetben is csak egy olyan gyüjtöfogalom, amibe súlyos és - a munkavégzése szempontjából léynegtelen - enyébb kórképek is beletartoznak.

2015. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

komolyan hihetetlen, amit itt műveltek ...


Én a szó szoros, azaz a gyűjtőfogalom értelmében érettem az elmebetegséget, amit ugye csak a pszichotikus megbetegedésre használunk (legalábbis jobb helyeken).


Kötelességem? Tényleg? ezt én is tudom, csak az a kérdés, hogy lesz-e bármi eredménye, nem a diagnózis a kérdés, és még csak nem is a szakmai része, hanem jogi megoldást kérdeztem. Most minek kezdjem el itt részletezni, hogy pontosan milyen szintű és típusú és mértékű tudathasadása van? Nem mindegy? Itt az a kérdés, hogy természetesen a saját kollégája az életben se fogja megállapítani róla, hogy bármi pszichés gondja lenne, a szintén kollégáiból álló felettes szervnek csúfolt ÁNTSZ vagy a kamara úgyszintén elsikálja az ügyet természetesen. Mi mást tenne?


Tehát marad a kérdés: jogilag mi a frászt lehet kezdeni egy ilyennel? Nyilván ha csak valami kis kényszer vagy fóbia és társai kis "aranyosságok" lennének, engem se érdekelne, az ő baja, de így azért más elég veszélyes a dolog. És még sincs megoldás az eltiltására.


Néhányan pedig elmesélhetnék mit értenek szakember alatt, mert nagyon úgy látom, hogy a háziorvos az aztán felülbírálhatatlan, a megtestesült szentlélek, aki meg tényleg a klinikai szakpszichológiában van napi szinten, az valahogy nem számít, biztos rosszul látja, meg hülye is ... Hát hogyne ... mindez teljesen egyértelmű magyar viszonyok közt.

Mondjuk fél tőlem keményen, ő is érzi, hogy valami nem oké, mert párszor már megmondtam neki a magamét, hogy ebből botrányt csinálok, de nagyon próbálja tartani magát előttem. Csak hát ... a gyakorlat azért észreveteti velem a jeleket, és csak nem hagy nyugodni, hogy hány ember életét teszi tönkre ... most nem?


Esetleg jogász tudna mondani véleményt? Egy ismerős mondott már amúgy: "nyilván elsikálják". Ennyi.


Esetleg más vélemény?

2015. nov. 2. 12:02
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked MI a foglalkozásod? Mert amit írsz, azok szerint nem szakorvos vagy, minden más esetben meg nem vagy kompetens.


Ha valakinek TÉNYLEG tuadathasadása van, azt meg tudják állapítani, és garantáltan nem engedik orvosként müködni.


Mellesleg SENKI nem a háziorvost javasolta, hanem olyan szakképesítésssel rendelkezö orvost, akinek ez a szakterülete.

2015. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

egyedül akkor vagy szakember, a pszichiáter vagy

ha az vagy, akkor meg tudnod kéne, mi a menete

2015. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

ezt jól megmondtad.


valaki jogász szakember véleménye?

2015. nov. 2. 21:08
 16/24 A kérdező kommentje:

látod, mekkora tévedések vannak itt:

"Ha valakinek TÉNYLEG tuadathasadása van, azt meg tudják állapítani, és garantáltan nem engedik orvosként müködni."


1, dehogynem ... ugyan miért ne engednék? az életben nem fogják elismerni.


2, arról gondolom, fogalmad sincs, hogy minél keményebb egy tudathasadás, annál jobban lehet leplezni, és bizony még egy tapasztalt szakember száméra is megtévesztő tud lenni a jelenség egyértelmű megítélése.


de mint írtam, semmi értelme szakmai vonalon haladni, ugyanis teljes képtelenség, hogy bármelyik orvoskollega kimondja rá, hogy elmebeteg (most bocs, hadd ne írjak BNO-kódis dg-t). még akkor se, ha teljesen tisztában van vele.


>>> ismét elérkezünk ahhoz, hogy jogilag mit lehet tenni.

2015. nov. 2. 21:12
 17/24 anonim ***** válasza:

jelezni lehet a betegjogi képviselőnek

amúgy mi a foglalkozásod?

2015. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

feltételezem, viccnek szántad.

a betegjogi képviselők intézménye pontosan arra lett kitalálva, hogy a lehető legprecízebben elősegítsék az orvosok kimosását a trutyiból, amennyiben akad egy problémás eset. kérdezz meg erről egy ebben jártas ügyvédet, aztán majd felvilágosít, hogy is zajlik az.

még mindig azt látom h nagyon sok a borzalmas naiv ember, és azért ez ijesztő :( nyugtassatok meg h csak itt játssza mindenki a papírformát, de azért ennél összetettebb gondolkodásra is képes a többség ...

2015. nov. 2. 21:33
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
gondoltál már arra, hogy kezeltesd magad? ez az összeesküvés elmélet gyártás nem egészséges
2015. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy te vagy tudathasadt ? Tudod mit jelet ez a szó? :D


A hasadt embernek több egymástól teljesen független, de lehet normális szemályiségei vannak.

2015. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!