Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megbűntethetnek?

Ezért megbűntethetnek?

Figyelt kérdés

Pl ha egyedül vagy otthon, és betör a házadba 2 ember és megijedsz és védékezésből pl leütöd vagy bármi más hogy ne jelentsen veszélyt de nem akarod megölni csak addig ne térjen magához amég ki nem érnek a rendőrök de az ütés véletlen erősebbre sikeredett és az illető beléhalt. Akkor ha ez védekezésnek számít és azért mert magánterületre tört be akkor ezért nem lesz semmi köverkezményé?

Ui: nyugi nem volt semmi nem is ismerík ilyet csak kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a normális válaszokat!


2015. nov. 5. 06:35
 1/6 A kérdező kommentje:
*belehalt
2015. nov. 5. 06:39
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben neked bizonyítani kell, hogy fenn állt az a veszélyhelyzet, hogy az életedre törtek. Ha, csak azért ütöd le, mert betört, az simán önbíráskodás, amiért téged büntethetnek meg.

De, ha találnak a betörőnél egy kést vagy pisztolyt, vagy bármit amivel téged veszélybe hozott, akkor hivatkozhatsz önvédelemre és akkor nem valószínű, hogy elítélnek.

2015. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ohh értem. köszi
2015. nov. 5. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Amúgy, a rendőrök kiérkezéséig visszatarthatod, tehát lefoghatod, vagy bezárhatod valahová, az nem önbíráskodás.


Állampolgári jogod, ha bűncselekményt látsz, akkor az elkövetőt visszatarthatod bárhol, a hatóság megérkezéséig, erre a törv. lehetőséget ad, de persze a gyakorlatba nem ajánlott.

2015. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Ha nappal, de csoportosan és/vagy felfegyverkezve törnek be a magánterületedre, vagy ha éjjel (akár egyedül), akkor jogod van feltételezni, hogy az életedre törnek. Onnantól beleszaladhatnak véletlen egy késbe is. Eljárás lesz belőle, de kicsi az esélye, hogy téged meghurcolnak.
2015. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm mindenkinek!
2015. nov. 6. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!