Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Interneten vásároltam eredetin...

Interneten vásároltam eredetinek írt terméket, ami hamis! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Ruhát vettem a bolti ár feléért, 30.000ft ért. Bevittem márkaboltba, ahol azt mondták, hogy egy jó minőségű utánzat!

Mit tudok tenni ellene?

Megvan az eladó számlaszáma, telefonszáma, neve!

Érdemes foglalkozni vele?


2015. nov. 5. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze!

Hívd fel, mond el a problémádat, és ha nem adja vissza a pénzt, jelentsd fel!

2015. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van bizonyítéka a márkaboltnak ? Vagy csak az eladó mondta, mert nem nála vetted? :D
2015. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Felhivtam es azt mondta, hogz o biztosan eredeti termeket kulditt, nem adja vissza a penzt!

A bolti elado meg volt gyozodve arrol, h nem eredeti, mert elter a cimkezese az eredetitol, illetve tapintasra is mas az anyaga...

Mit takar egy feljelentes?

2015. nov. 5. 17:52
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mit takar egy feljelentes?"


A biztonság kedvéért azért vidd el még egy boltba, és ha ott is ezt mondják, akkor irány a Yard!

A "feljelentés" annyit tesz, hogy bemész a legközelebbi rendőrségre, és szólsz,, hogy feljelentést akarsz tenni. Magaddal viszed a ruhát, a számlát, elmondod hogy hol, mikor, milyen körülmények között vásároltad, hol mondták hogy hamis, mit mondott erre az eladó, stb... Nem kell izgulni, a jegyzőkönyvet felvevő rendőr mindenre rá fog kérdezni, amit kifelejtenél. A ruhadarabot valószínűleg elveszik, és szakértőhöz küldik, aki kimondja, hogy hamisítvány-e. Ha az, akkor folytatják az eljárást, ha nem az, akkor lezárják bűncselekmény hiányába, és visszakapod a ruhát.

2015. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs róla számlám, csak hogy utaltam a pénzt az eladónak!

Vaterán vásároltam. De ott azt írta eredeti!

2015. nov. 5. 18:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy eladó nem kompetens. Egy minőségellenőrtől kell megkérdezni, egy eladó, jó hogy azt akarja hogy nála vásárolj. Az is igaz, hogy az eredeti ár fele gyanús, viszont lehet nincs rajta kereskedelmi árrés. Ha megkérdezel még eladókat, mindenki mást fog mondani.
2015. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nincs róla számlám, csak hogy utaltam a pénzt az eladónak!

Vaterán vásároltam. De ott azt írta eredeti!"


Oké, akkor azt vidd el, plusz mentsd le a Vaterás hirdetést egy adathordozóra.

Hülye az eladó, mert jobban járna, ha normálisan kezelné a reklamációt!

2015. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából a Vatera egy lehúzás, szóval borítékolom, hogy nem eredeti. Persze ezt az a hölgy akitől megvetted honnan tudná ?
2015. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy bevitted a boltba, ez olyan fura azért. Veszel valamit aztán beállítasz a tatyóddal egy forgalmazóhoz, hogy nem tőletek vettem ezt a Nike akármi cipőt, kérem ellenőrizni az eredetiségét köszi. Kis kamuszag van itt azért.
2015. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hogyhogy bevitted a boltba, ez olyan fura azért. Veszel valamit aztán beállítasz a tatyóddal egy forgalmazóhoz, hogy nem tőletek vettem ezt a Nike akármi cipőt, kérem ellenőrizni az eredetiségét köszi. Kis kamuszag van itt azért."


Persze, hogy azt mondja az eladó, hogy nem eredeti, hisz kell a vásárló. Tisztázzuk : ki mondta, hogy nem eredeti ? a sima eladónő ? Bevitted a minőségellenőrző osztályra ? Ott látta egy hozzáértő ? Az eladónő írásba adja a szakvéleményét? :D

2015. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!