Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Interneten meghirdetett BKV...

Interneten meghirdetett BKV bérletet vettem. Sajnos kiderült, hogy hamis, illetve az érvényességi idő újra lett nyomtatva. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tehetek a rendőrségen bejelentést, vagy ebből nekem is származhat bajom, hogy nem hivatalos helyen vettem?

2013. szept. 27. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de használt bugyit sem veszel interneten.

Erről is tudhattad,hogy milyen,mivel tele vele a net,hogy egymás után buknak le,és bűntetik meg.

2013. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Tehetek a rendőrségen bejelentést"


Igen.


"vagy ebből nekem is származhat bajom, hogy nem hivatalos helyen vettem?"


Elvileg amíg jóhiszeműen használtad, addig nem, de mivel mostmár tudod, hogy hamisítvány, és továbbra is használod, az már büntethető.


" Interneten meghirdetett BKV bérletet vettem. Sajnos kiderült, hogy hamis "


Bennem mondjuk eleve ott lenne a gyanú, de vannak hiszékeny emberek, akik úgy hiszik, hogy ami olcsó, azzal biztosan jól járnak.

2013. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez teljesen más kategória, de igazad van balek voltam, de inkább tanácsra lenne szükségem, nem fikázásra. Holnapra szerveztem a jóemberrel újabb találkát álnéven, tehát gondolom nem kicsibe nyomja, vagy csak nem fél a bukástól. Az érdekelne, kérhetek-e rendőrségi segítséget, hogy tettenérjék, vagy nekem is lehet-e belőle bajom, mert annyit nem ér meg.
2013. szept. 27. 18:34
 4/13 A kérdező kommentje:

ma 18:33:


Nem használtam, kb a találka után miután elváltunk észrevettem a jeleket (nem látszik a biztonsági rács mintája a dátum körül, erős fényben nagyon szépen látszik, hogy eltávolították az eredeti érvényességi időt - de sajnos nem néztem előre utána, hogy mire kell figyelni)

2013. szept. 27. 18:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Most mond, meddig tartana megkérdezni a helyi kapitányságot, hogy érdekli-e őket ez a dolog, vagy sem?
2013. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Jó nagy barom vagy. Én nem forszíroznám a rendőrséget, mert a jóhiszeműség azért erősen megkérdőjelezhető. Kenyeret a péktől, BKV bérletet a bérletpénztárból.
2013. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#3 ja bocs, nem olvastam, szerintem szervezd oda a rendőröket is, aztán ők lekapcsolják a balf*s*t.
2013. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Semmi bajod nem lehet, nem tiltja törvény a BKV bérlet árusítását, annak tulajdonjoga átruházható.


Ellenben a rendőrségről hangos röhögőgörcsök közepette fognak kizavarni, mikor előadod, hogy jöjjön a SWAT osztag tetten érni a bérlethamisító maffia fejét, akivel te össze is hoztad a találkát...

2013. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"annak tulajdonjoga átruházható. "


Tévedés. Rajta van a hátoldalán: "A bérlet más személyre nem ruházható át."


Amúgy nem butaság neten bérletet venni, csak úgy kell csinálni, hogy odamentek együtt a bérletpénztárhoz és átadjátok a pénztárosnak, hogy ellenőrizzék le.

És most magamnak mondok ellent, mert hiába nem átruházható, a valódiságát mindig ellenőrzik így! (Ha megnéztek egy évesbérletes internetes fórumot 99%-ban így hirdetik, hogy találka BKV pénztárnál és ellenőrizhető.)


Na de kérdésre válaszként: Én felhívnám a zsarukat ezügyben, szeretik az ilyen könnyű falatokat.

2013. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
na, meg a BKV-sok is szeretik, ha eggyel kevesebb hamiskás van a piacon.
2013. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!