Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs saját szobám de nem...

Nincs saját szobám de nem költözhetek?

Figyelt kérdés

Eloszor is, ekezetek nelkul irok, mert telefonrol igy sokkal gyorsabb, masodszor pedig eloszor is bocsanat a hosszu szovegert. 20 eves lany vagyok, vilag eletemben 5os tanulo voltam, altalanosban kituno, aztan a gimnaziumban is, majd egy evet halasztottam mert csak fizetos szakra vettek fel az egyetemen amirol a szuleim hallani sem szerettek volna. Igy az egy evem alatt dolgoztam rendszeresen, nyelvvizsgakat csinaltam, es ujraerettsegiztem emelt szinten. Persze sokkal jobban sikerult igy identol allamilag tamogatottan kezdhetek egyetemet. Mivel a lakohelyemtol az egyetem 50 percre van, nem lenne gond a bejarassal. A nagyobb problema hogy van egy kamaszodo 13 eves hugom, vele es Edesanyammal elek egy szobaban, valamint Apukam egy kulon szobaban. Ez azert van mert anyu es apu nagyon rossz kapcsolatban elnek, de valni nem akarnak es nem is fognak, evek ota ez a felallas sajnos. Pedig igazabol nagyon sok lehetoseg lenne megoldani ezt a helyzetet mivel dolgoznak a szuleim, Apu raadasul vezeto pozicioban, viszont oket ez egyaltalan nem erdekli. En teljesen megertem hogy ez van, mas is elte mar le igy a gyermekkorat, es egy panaszom se lehet mert amikor szuksegem van valamire segitenek benne. Most hogy kezdem az egyetemet, sok tanulas, es raadasul van egy baratom is 1.5 eve(nem tud nálunk aludni, én viszont kellemetlennek érezném hogy mindig hozzájuk menjek miközben Ő is tanul) így elgondolkodtam azon, hogy alberletbe menjek, persze egyetem mellett dolgoznek tovabb valahol. Errol a szuleim nem akarnak hallani, nem koltozhetek, kollegiumba se mehetek, de itthon ez az egy szobaba let nem jo senkinek sem. Egy iroasztal van, igy az a hugomat illeti. Sajnos a konyhaban sem tudok tanulni mivel hetkoznap estenkent ott zajlik a csaladi elet joforman. Nem tudom hogy beszeljek a szuleimmel, meg lehetne oldani egy kulon szobat biztosan, de ok errol nem szeretnenek hallani (persze penzugyileg hozzajarulnek), illetve el lehetne koltoznom ha engednek, de sajnos errol sem szeretnenek hallani. Nagyon rossz az itthoni legkor az allando Apa-Anya viták miatt, úgy érzem néha, hogy beleőrülök. Szóval ez egy eléggé összetett probléma, ezért is olyan zavaros. Ha valakinek lenne valami ötlete, kérem írjon/írja le. Tudom, szégyen hogy 20 évesen itt kell segítséget kérjek, de nem akarom ezt tovább viszont a szüleimmel sem szeretnék rossz viszonyt.


Köszönöm szépen!

20/L


2015. szept. 6. 18:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell a beleegyezesuk, nagykoru vagy, simán költözhetsz. Már ha meg tudod fizetni az albérletet
2015. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Azt írod, hogy magad teremtenéd elő a pénzt, hogy tudd fizetni az albérletet/ kaját/ stb. Ha ez így van, és meg is tudod oldani akkor mi a gond? 20 éves vagy. Szépen összeszeded a kis holmidat, és elköltözöl. Ha ezt nem mered meglépni, akkor szerintem is jogos, hogy nem akarnak elengedni, mert akkor hiába vagy 20 éves felnőtt.. még nem vagy képes ellátni önmagad.
2015. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Innen is látszik, hogy a kitűnő tanulmányi eredmény még nem jelenti azt, hogy valaki akár csak minimálisan is életképes legyen.
2015. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom meglépni, mert többször elmondták, hogy ha kiteszem a lábam, akkor nem fognak már olyan szeretettel visszavárni mint eddig.
2015. szept. 6. 18:19
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj csak, ha egy szülő ilyet mond, hogy felnőttként a saját lábadra akarsz állni és ezért nem fogadnak majd tárt karokkal fogadni, akkor tudod, én a helyedben ha meg tudnám oldani, dolgoznék egyetem mellett, lenne pénzem albérletre, esetleg keresnék egy osztálytársat, évfolyamtársat, akivel akár közösen lehetne bérelni, így olcsóbb is lenne és búcsút intenék a szüleimnek és tojnék rá nagy ívben, hogy tárt karokkal várnak-e vagy sem, mert haza sem tenném a lábam, csak ha felfogják, hogy amit tesznek veled, az egy oltári nagy baromság!

Állj a saját lábadra és élj! Mert a szüleid sajnos nem hagynak élni!

2015. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha azt akarod, hogy a szüleid felnőttként kezeljenek, fel kell venned a felnőtt szerepét. Te perpillanat a gyerek szerepében élsz.
2015. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Dehat ez a helyzet nem csak neked hanem anyukadnak is kenyelmetlen! Ha lenne lehetoseged dolgozni es eeltartani magad, menj, nem is kerdes. Szerintem csak ugy mondjak, hogy mar nem fognak visszavarni szeretettel... De persze toled fugg. Ha igy haladsz, sosem lesz annyi ver a pucadban, hogy valtoztass!
2015. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Tanulj konyvtarba. Szivesen!
2015. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Költözés vagy kollégium szerintem,én ezt választanám.

20 évesen nem kötelező otthon lakni és senki nem kötelezhet rá,még a szülők sem,mert nagykorú vagy,elkell fogadniuk,ha

el akarsz költözni.

2015. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha van lehetőséged, költözz. Nem tilthatják meg.

Ha ezen múlik a szeretetük, akkor nem is szeretnek!

Ne hagyd magad ilyennel zsarolni.

2015. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!