Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy városi jelentősségü,200...

Ha egy városi jelentősségü,200-250 milliós beruházást szeretnék megvalósítani, ám keretem nem sok van hozzá, pusztán a telek, honnan szerezhetnék rá forrást? EU-s és állami pénzekre gondolok

Figyelt kérdés

Hol lehetne utánanézni, utánakérdezni? Ha egy 100 milliót adnának vissza nem térítendőt, a másik felét kedvezményes hitelre, akkor már el merném kezdeni, meg az önkormányzat is segítene valamelyest. Lényeg, hogy egy vendéglátó egységet hoznék létre, lenne egy 200-250 m2-es terem, ami bálok, esküvők, vagy akár önkormányzati redezvények lebonyolítására is alkalmas lenne. Az épület vályogból lenne, nemzeti park melletti terület, így csak a hagyományos fehér fal, piros cseréptető jöhet szóba. A tetőtérben lenne pár vendégszoba. Állandó étteremként működne, ezzel legalább 5 főnek adva állandó munkát.

Van-e erre lehetőség, ha nem vagyok egyik politikai párttal sem kapcsolatba?


2015. nov. 7. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na stoppold le magad, az EU-s pénzeket sem osztogatják mint a cukrot mindenkinek mindenre. Pályázatok vannak, ha van kiírva pályázz rá. De nem hinném vendéglátó egységre az EU vagy az állam adna neked 100 milliót nem hogy 250-et.

Alaptőkéd semmi szóval felejtős ez a történet...a bankok sem adnak ekkora hitelt a semmire.

2015. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen nulla önerőd van, nincs befektető mögötted, és nincs sok-sok éves híres tapasztalatod, akkor erre semmi esélyed kb.


Próbálni lehet, de azért ne alapozd erre az életed. 100-150 milliós hitel már önmagában is közel lehetetlen magánemberként (ha lenne egy jól működő céged jópár étteremmel, az más téma lenne, de gyanítom nincs), és 100 milliós, pláne vissza nem térítendő támogatást se fogsz kapni soha a büdös életben - kivéve persze ha valakinek a haverja vagy, akkor ennél többet is lehet kapni, de az nálad nem áll fent.

2015. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha egy 100 milliót adnának vissza nem térítendőt, a másik felét kedvezményes hitelre"

1, Vissza nem térítendő támogatást? 100 milliót? Nem látom az esélyt.

2, A bank csak akkor adna ha lenne fedezeted és látná az esélyt hogy működne a hely. De akkor is 100 milliós nagyságrendű hitelt nem adna csak úgy hogy próbálkozz.

2015. nov. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ennyiből már sportcsarnokot lehet építeni. Minek ennyi pénz vendéglátóhelyre neked? Simán lehet 10-30 millióból elindulni...aztán a nyereségből építkezni tovább.
2015. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A telek értéke olyan 20-30 millió. Az önkormányzat egy sportberuházáshoz nyujtott 200 millió Ft vissza nem térítendő támogatást. Olyanokba, mint hogy különböző engedélyek, közművek, tuti segítene. Sőt, még az átminősítésben is, mert jelenleg külterület. Nem igazán fejlődik a város, a legnagyobb befogadótér ami van, és néz is ki valahogy 180 férőhelyes. Jó, van színház pl, 400 székkel, de óriási probléma, hogy a bálokba csak a bennfentesek jutnak be, új emberek nem, mert egyszerűen nem férnek be. Hiába már 4-5 ezer Ft a belépő, akkor sem. A 200-250 m2-en már azért jobban el lehetne férni, plusz ezen kívül lenne még kisebb terem is, ahol olyan 50 főre lenne ülőhely. Azt nézve, hogy jelenleg a 180 főnél 1500 Ft-ra jön ki egy fő, a többi haszon. Havi egy bál 250 fővel minimum 6.000.000 Ft. Jó, ebből lejönnek az adók, stb. De söntésbe van fogyasztás is, ami elég jól szokott sikerülni. Meg lehetne étel kiszállítás is, ha jó minőségű, finom étel van, akkor annak lenne keresettje. Meg mivel forgalmas út mellett van, így csak-csak megállnának, reggelente akár egy kávéra, akár egy reggelire, nem messze (200 m) horgásztó, a terület előtt bicikliút. A termet is ki lehetne adni pl lakodalmakra, céges rendezvényekre kb 100.000 Ft-ért. A megtérüléstől nem félnék.

10-20-30 millióból nem tudnék építkezni. 30 millióból egy ház jön ki. Itt a nagy tér miatt vastag és hosszú gerendák kellenek, azok jóval drágábbak mint ami egy házhoz kell. Itt fel kell tölteni a területet, alapot csinálni, mivel kell a föld ezért pince is lesz, meg egy kisebb tó is, parkolók, tárolók, a vizet és a szennyvizet egy patakon keresztül kell vezetni, mármint hogy a város és ez a terület között van egy 2,5 méter széles patak, ott kérdéses hogy vihető át a szennyvíz, az ivóvízzel nincs baj, mert az a nyomás miatt átmegy ha kell 3 m mélyen is. De a szennyvíznek ahogy beszéltem a mérnökkel, talán átemelő kell, ugyanis le kell menni a patak szintje alá a másikoldalon pedig fel kell nyomni a szennyvizet, mert 2 m-en van a városi szennyvízhálózat. Ez engedélyek, mindennel együtt millió felett van. Villanyt megint csak földkábelen lehet már vezetni, mert ugye Nmezeti park szomszédság. Próbáltuk már kicsibe, egy ház lett átalakítva. Működött, nyereséges volt, de a szomszédokkal nem lehetett boldogulni. Nagyszülői ház volt, addig jóba voltunk, de aztán oda jutottunk, hogy állandóan fel voltunk jelentve. A végén már azért is, mert nem tudott nyugodtan aludni, mert a fürdőszobaablakon bevilágított a fény, vagy előttük állt meg egy kocsi. Aztán besokalltam, feladtam. Nem büntettek meg egyszer sem, de már elegem lett hogy hetente ellenőrzés, katasztrófavédelemtől az (akkor még) APEH-ig mindenki volt, önkormányzat, rendőrség, ÁNTSZ. Itt 2 személy volt foglalkoztatva, plusz a feleségem, és néha ha valami volt, akkor a mama is besegített. Persze mindent hivatalosan kellett, mert a szomszéd percre pontosan tudta mikor ki hol van, mit csinál... Itt 50 ülőhely volt, max szülinapok, névnapok, ballagások voltak tartva. Mégis jó volt, mert amit munkahelyen kerestem azt elköltöttük, ebből a háznyi üzletből vettem ezt a telket is, kocsit, házat építettünk, és nem éltünk rosszul. Nem panaszkodok, most is megvagyunk, de nem úgy, mint akkor. Pedig akkor 3 gyereket tartottunk el, most már 2 saját lábra állt, egy lakik itthon, de ő is dolgozik, csak a rezsit fizetjük utána, mert kaját ő is vesz, mi is. Ha ez sikerülne akkor az unokáim jövője meg lenne alapozva. Én már lehet nem látnék hasznot belőle. De tényleg rossz, mikor jönnének kis fiatalok a bálba, és el kell küldeni őket, mert nem férnek be. Éjfél után szoktak bejönni, amikor az öregek már elmennek, és van hogy 5-6 óráig is kultúráltan szórakoznak. Persze akad egy-két eszetlen, aki csak a bajt csinálja, de őket hamar ki szokták rakni.

2015. nov. 7. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is adjon valaki 100 milliót ingyen! én eszek belőle egy kocsit, felújíttatom a lakásom, a többit meg elutazgatom :D
2015. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de óriási probléma, hogy a bálokba csak a bennfentesek" <facepalm>


amúgy kezelik a mentális problémáidat?

2015. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy lenne rá igény, s hogy valójában ennyibe kerülne. Az ilyen helyek szoktak rendszeresen becsődölni.


Építettél vagy üzemeltettél egyáltalán valamit korábban?

2015. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!