Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pucéran kiállok az erkélyre...

Ha pucéran kiállok az erkélyre, az közszeméremsértésnek minősül?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem látja senki nem
2015. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ. Többnyire hülyeségnek minősül inkább a belvárosban. Egy tanyán persze más.
2015. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Azt nem tudom, de a másodiknak igaza van abban, hogy hülyeség, ha valaki ilyet csinál.


De az is hülyeség, hogy akadnak olyan férfiak, akik kigombolt ingben vagy meztelen felsőben mászkálnak a városban. Okés, hogy nyáron meleg van, de ilyet nem lehet csinálni.

2015. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha ez közterületről jól látható, akkor közerkölcs megsértése.
2015. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az erkély magánterület, ha meztelenül akarsz lenni lehetsz, nem büntethetik.
2015. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

na azért ez necces dolog, nem ilyen egyszerű.

ugye a jogszabály azt mondja h "a nemi vágy felkeltése céljából" mutogatja magát stb, csinál egyebeket. na most azért egy sima meztelen napozás pl a teraszon, nem igazán egyenlő azzal h a bnőddel szexeltek a teraszon ...


Az meg megint más kérdés h a magyar középkori közerkölcsöt éppen mi sérti és mi nem, ahogyan az is, h sajnos a magyar bírósági gyakorlat is igen vaskalapos és sajnos inkább amolyan félreértelmezett erkölcsi alapú, de sajnos nem tudsz mit tenni ellene. Ismertem olyat, aki Balatonon még a füvet is meztelenül nyírta a kertjében és simán belátott bárki, de olyat is aki a kertes házában meztelenül napozott pedig rá látott több tömbház is. Most akkor ezeket is hova sorolja az ember? Én a vicc kategóriába persze, és nem értek azokat, akik ezzel foglalkoznak egyáltalán, de ha meg elkezdenek jogilag szívózni, ki tudnak rá találni mindent. Úgyhogy necces, én ennyit tudok, jogilag pedig egy szép nagy sötét folt, mert éppen ki hogy értelmezi ...

2016. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mert:


Közszeméremsértés: 205. § (1) Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja...


Közerkölcs megsértése: 1. § (1) Aki a közterületen vagy nyilvános helyen a közerkölcsbe ütköző magatartást

tanúsít...


Ha tehát magánterületen vagy, és nem szexuális indíttatásból teszed, akkor egyik sem áll meg.


De még ha szex is lenne, akkor sem mutogatnád magad, csak meglátnak.

2016. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
most már csak arra lennék kíváncsi mi a frász az a közerkölcsbe ütköző magatartás? mert akár az is lehetne h a buszon falja egymást egy pár, nem? szal vicces ez így
2016. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a közerkölcsbe ütköző magatartás az, ami nem felel meg az adott bíró értékrendjének. És ez nem vicc, valóban így van. Nekem nem lenne az a meztelenkedés az utcán, viszont az lenne a homokosok csókolózása meg a bandába verődött sötétebb bőrű egyedek hangoskodása és beszólogatása is, de hát nem vagyunk egyformák.
2016. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vicc ez az egész emberek ... el kéne törölni a frászba.

most ha nem szexelnek, ugyan miért lenne baj ha pl meztelenül megy vki strandra stb?

2016. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!