Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a Deichmannban...

Mi a teendő, ha a Deichmannban a 2 hónapja vásárolt, egyértelműen gyártáshibás cipőt nem kicserélik, hanem bevizsgálásra viszik? Mi a jogszabály erre az esetre?

Figyelt kérdés
A Deichmannban vettünk a gyereknek őszi cipőt. Csak iskolába hordja. Kb.2 hónap után kezd szétesni a cipő, a varrás is enged. Tegnap az egyik talp félig levált, még szerencse, hogy a tornacipővel haza tudott jönni a suliból a gyerek. A férjem ma bevitte a boltba, gondolta, hogy kicserélik első látásra. NEM! Bevizsgálásra viszik, mert talán nem megfelelően volt hordva.Nem ez az első cípő, amit életemben vettem vagy a gyerekemre feladtam.A kínai cipők jobbak ennél! Papírból van a talp alatti szigetelés, ahhoz van ragasztva egy rácsos gumiszerkezet, és arra a talp. A Deichmann cipőutánzatokat forgalmaz! Mi ilyenkor a teendő? Hol a jogsegély erre? Hol a fél év garancia?

2015. nov. 12. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Csere előtt joguk van bevizsgáltatni!

2. Ha nem leszel elégedett az eredménnyel,akkor a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz.

2015. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
szurkolok neked,majd írd meg hogy kicserélték-e.én is szoptam már a deichmannál pedig német üzletben vettem a cipőt.a talpa kettétört és szétmállott,nyilván műanyagból készült a gumi helyett.sajnos joguk van bevizsgáltatni,az is könnyen elképzelhető hogy nem rendeltetésszerű használatra fognak hivatkozni.
2015. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normál folyamat, hogy megállapítják egy termékről, hogy miért ment tönkre.

ne lepődj meg, de nem biztos, hogy kicserélik, hiszen a törvény értelmében ha lehet meg is javíthatják. Szóval, simán lehet, hogy megjavítva visszakapod.

2015. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tartós fogyasztási cikkre (pl. cipő) 2 év szavatosság van. Ennek az első fél évében a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy nem gyártási hibából ment tönkre az áru. A maradék másfél évben a vásárlónak kell bizonyítania, hogy bizony gyártási hibából ment tönkre. Most az első fázisban vagytok a cipővel, vagyis rajtuk van a bizonyítási teher. Megtehetnék, hogy kérdés nélkül visszaveszik, de gondolom sokan visszaélnek ezzel.

Érdemes még azt tudni, hogy a szakvéleménynek függetlennek kell lennie, vagyis nem mondhatják azt, hogy "megnézte a cipészünk, és szerinte nem volt vele gond".

2015. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány ezer forintos cipőről van szó? :D
2015. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindent rendben csinált a Deichmann, csak neked nem kellett volna beleegyezni az ő általuk választott szakértőbe. ha esetleg a szakértő szerint a cipi a ti hibátokból ment tönkre én tuti vinném másik bevizsgálóhoz. Ha ő ellenkező véleményen lesz akkor a Deichmann köteles megtéríteni a bevizsgálótok díját is! De ezt a fogyvédelemnél jobban elmondják nektek. Ez sajnos így működik és hát addig is nincs cipő:(
2015. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!