Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád a civil lakosság...

Támogatnád a civil lakosság fegyvervásárlását? (Bizonyos feltételek mellett)

Figyelt kérdés
Tegnap este Párizsban ejtett 3 pszichopata mondjuk 150 túszt. Ha ezt Texasban csinálták volna, akkor a 150 túsznál lehet hogy lett volna mondjuk 100 fegyver. Esélyük se lett volna a terroristáknak!
2015. nov. 14. 13:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Természetesen támogatnám. A hatékony önvédelem hozzátartozik az emberi szabadságjogokhoz, mint az élethez való jog.
2015. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem hogy az ellenzők azok nem liberálisok?


Pedig pont hogy aki ellenzi a fegyvertartást, az ellenezze csak a saját maga fegyvertartását. Ha ő nem akar, akkor ne tartson fegyvert.


De ha más akar tartani otthon 1-2 puskát, meg az utcán hordani magával 1-2 pisztolyt, akkor azt hagyja meg neki. Demokrácia? Liberalizmus? Azt csinálsz amit akarsz, amíg nem ártasz másoknak? Ilyenről ti nem hallottatok? Döntsétek el, hogy erős vagy gyenge államot akartok.


De ne a saját félelmeitekből és fóbiáitokból építsétek fel a világotokat. Vagy legyetek mindenben liberálisok, vagy semmiben sem. Erre még nekem is sokszor kell emlékeztetnem saját magamat.

2015. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Texasban nem visznek be fegyvert."


Lófa-.szt nem. Magyarországon se szabadna bevinnem a gázpisztolyom egy csomó helyre, mégis megyek vele bankba, repülőtérre (a váróba) és egy csomó olyan helyre, ahol ott a fegyver áthúzva tábla.


Szerintetek Texasban minden létező koncerten átvizsgálnak tetőtől talpig minden belépő embert fegyver után kutatva? Ma már olyan kicsi zsebpisztolyok léteznek, amik kisebbek mint sokótok telefonjai.


Egyik elülső zsebbe zsebpisztoly, igazolványok. Másik zsebbe mobil, kulcscsomó, hátsó zsebbe bicska, óvszer, rágó, öngyújtó, zsepi.

Ezek mind mindennapos használati tárgyak ott.

2015. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

"Lófa-.szt nem. Magyarországon se szabadna bevinnem a gázpisztolyom egy csomó helyre, mégis megyek vele bankba, repülőtérre (a váróba) és egy csomó olyan helyre, ahol ott a fegyver áthúzva tábla. "


Ehhez a mondathoz én mellékelnék nevet és személyi igazolvány számot is. Ha esetleg egyszer valahol megbuknál a dologgal, akkor szerinted abból mi lenne?


"Szerintetek Texasban minden létező koncerten átvizsgálnak tetőtől talpig minden belépő embert fegyver után kutatva? Ma már olyan kicsi zsebpisztolyok léteznek, amik kisebbek mint sokótok telefonjai."


Nem csak koncerten, sok helyen már az iskolába belépésnél a diákokat is!! Nem véletlenül. Oda nem tudnád bevinni, mert ellenőrzik. Itthon ilyennel nem foglalkozik senki, mivel még nincs ilyen kockázat. Egy két diszkóba viszont tuti nem vinnél be zsebben semmit, nem hogy gázpisztolyt :)


"De ha más akar tartani otthon 1-2 puskát,"

Ennek ma is megvan a lehetősége.


"meg az utcán hordani magával 1-2 pisztolyt"

Ennek viszont nincs és remélem nem is lesz. Csak nézz szét a gyakorin mennyi sötét gyökér rohangál szabadlábon, más sem hiányzik, mint hogy ezek szabadon fegyvert is hordhassanak.


"Pedig pont hogy aki ellenzi a fegyvertartást, az ellenezze csak a saját maga fegyvertartását. Ha ő nem akar, akkor ne tartson fegyvert. "


Én pl azt ellenzem, hogy mindenféle idióta szabadon rohangáljon lőfegyverrel. Én nem akarok lőfegyvert tartani, mert nem vadászok, más okból meg semmi szükségem sincs rá. Viszont én még abba a korosztályba tartozok akinek volt lehetősége éles lőfegyverre bokorugrani és kúszni mászni. Én ma is bármikor szétszedem és összerakom szintidőre az AK63F-et, ma is bármikor lelövöm a 300méteres célalakot. Én tudom, hogy jó móka, csináltam még élveztem is. De nem említeném magam egy lapon a sok öngyiböngyi vagdosós, gyógyszerezős, droglegalizálós korombelivel.


Csak nézz szét az utcán, a felnőtt emberek nagyobb részének problémát okoz a közlekedési szabályok betartása ( bár egy jelentős részük nem is tudja őket ), a hulladék helyes kezelése ( nem dobálom szét a szemetet és a csikket ) stb... Ma is rengeteg az ittas vezetés, mert nincs sokakban annyi felelősségtudat, hogy ha piálok nem vezetek. Kb két hetente akarják itt legalizálni a droghasználatot, most meg engedjük a fegyvert is... Van fényképem olyan anyukáról, aki úgy vitte a 3 kölykét egy Twingoval, hogy egyik sem volt bekötve. Ilyen felelősségtudattal rendelkező embereknek adnátok ti szabadon fegyvert?

Szép jövőnek néznénk elébe, ha ez bekövetkezne.


Ez nem liberalizmus kérdése. Van elég idióta szabadon, nem szükséges, hogy még fegyvert is adjunk a kezükbe.

2015. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Aki a szabad fegyvertartás ellen foglal állást az egy elitista segg.ej, és bűnözőpárti liberált elferdült gondolkodású semmiresem jó alak.

Ha a szerencsétlenek ott a franciáknál rendelkeztek volna lőfegyverrel, se perc alatt lelőhettét volna a terroristákat, nem kellett volna birka módjára végezniük. Ezt hoztátok ti a világra liberálisok, ez a ti világotok, de egyre többen vagyunk akik nem kérünk belőle.

2015. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

"Ha a szerencsétlenek ott a franciáknál rendelkeztek volna lőfegyverrel"


Látom el sem olvastad. Egyik olyan országban sem vihetsz magaddal tömegrendezvényre lőfegyvert ahol szabad fegyvertartás van. Ha szabadon tarthatnának fegyvert, akkor sem lehetett volna ott náluk fegyver. :D


De csak darálod és darálod és darálod a hülyeséget...

2015. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom veled, nem egy oldalon állunk, én fegyverpárti vagyok, és támogatom a szabad fegyvertartást.
2015. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Ezt én értem, De mit nem lehet azon megérteni, hogy a szabad fegyvertartás sem arról szól, hogy bárhova viheted magaddal a fegyvert? Bizonyos helyekre még a szabad fegyvertartást engedélyező országokban sem vihetsz fegyvert. A Bataclan meg pont ilyen hely. Ott meg pont bacchattad volna a fegyveidet, ha nincs nálad... :D
2015. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!