Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez rágalmazásnak számít?

Ez rágalmazásnak számít?

Figyelt kérdés

Feljelenthetek valakit azért,mert lek*rvázott az egész osztály előtt?

Az egyik osztálytársam lek*rvázott már többször az osztályban és olyan dolgokat terjeszt rólam amik nem igazak. Mit tegyek? Feljelenthetem ezért? Már elegem van belőle,valahogyan ki akarok szúrni vele,már van neki felfüggesztett börtönbüntetése is. Én nagyon csendes lány vagyok,félénk,szóval amiket terjeszt rólam egyáltalán nem igazak rólam,mégis mindenki neki hisz,és már mindenki utál engem. 16,5éves vagyok



2015. nov. 16. 14:42
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Feljelentheted.
2015. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fognak ilyen dologgal kinevetni a rendőrségen?
2015. nov. 16. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
de igen
2015. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Becsület, vagy a jó hírnévhez fűződő jog megsértése.


A tényállásnak alapvető eleme, hogy nagy nyilvánosság előtt kell elhangzania az állításnak és alkalmasnak kell lennie a te jó hírneved megsértésére, bizonyítanod kell, hogy ez ellehetetleníti a munkádat, megélhetésedet, neked pszichikai traumát okoz, vagy a társadalmi beágyazottságod/pozíciód jelentősen sérül ettől.


A te esetedben a nagy nyilvánosság eleve nem áll meg, szóval valószínűleg nem lenne belőle semmi.


Egyébként nem feljelentened kell, hanem polgári pert indítanod ellene.

2015. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Agyatlan vagy hány ember életét akarod tönkre tenni . Biztos volt oka hogy azt csinalta az ilető beszéld meg vele
2015. nov. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!