Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köv hét hétfőn kezdek egy...

Köv hét hétfőn kezdek egy melóhelyen, mostani munkahelyemen hogy tudok felmondani?

Figyelt kérdés
Remélhetőleg hatájos jogszabályokkal alátámasztva kérném...
2015. nov. 18. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyhogy szeretnéd.

Bemész a főnökhöz, megmondod, hogy felmondasz és jövőhéttől nem jössz.

Lehet elenged, lehet nem és ledolgoztatná a 30 nap felmondási időt.


Persze, te azt is megteheted, hogy másnap nem mész be.Akkor egyből kirúgnak, de mivel van már új melóhelyed, nem lennél hátrányban.

2015. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól nyomod, szerződésedben mi van?
2015. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbaidő után automatikusan nem írtak új szerződést. most 4. hónapba vagyok itt...
2015. nov. 18. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Bemész és megmondod, hogy találtál jobb helyet és megemlíted, hogy ez is jó volt, csak nem képes hosszú távon kihívásokat jelenteni, hogy barátsággal váljatok el. Majd elmondod, hogy hétfőn már nem jönnél, váljatok el barátságban.


Ha ragaszkodna, hogy dolgozd le a felmondási időt, akkor elmondod, hogy ez nem áll módodban, mert kezdesz jövő héttől, de ilyenkor úgyis csak bomlasztanád a közösséget és más is el akarna menni, így akkor jár a főnököd a legjobban, ha hagy elmenni.

2015. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Próbaidő után automatikusan nem írtak új szerződést. most 4. hónapba vagyok itt..."


akkor nem is vagy bejelentve. Grat :D.


Így kilépsz az ajtón azt szevasz. Ha a főnök ugrál, leba*od, hogy nem volt szerződésed.

2015. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ja orvosnál voltam alkalmasságin és ott kérdezték, hogy dolgozok-e, ebből nem tudom mire következtessek, viszont paragrafust idézhetnél is, mert ez olyan mint, hogy "aldi olcsó"
2015. nov. 18. 19:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha három hónapos szerződésed volt le telt nem kaptál újat akkor nem vagy bejelentve. Nem nehéz rájönni.
2015. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs munkaszerződésed a céggel, így oda mész dolgozni ahova akarsz. Ez a törvény cikkely.
2015. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem látom, hol hangzott el az, hogy nincs most szerződés. Az, hogy a próbaidő letelte után nincs módosítás a szerződésen, teljesen természetes.


Ha letelt a próbaidő, 30 napos felmondási idővel kell számolni. Ha nem jó fej a főnök, akkor ledolgoztatja. Ha meg csak simán nem mész be, akkor esetleg kártérítést is kell fizetned. Ezért nem szabad ilyenekbe belemenni, hogy már azelőtt van van új munkád, mielőtt felmondtál.

2015. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
felhívtam, majd viszem be a felmondásom, azonnali hatállyal felmondok...
2015. nov. 19. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!