Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, és nem engednek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éve dolgozok egy cégnél, és kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy másik helyen. Felmondtam, 2 hétig tudok még maradni betanítani valakit a magam helyére. A mostani munkahelyem viszont nem enged el, ragaszkodik a 30 napos felmondási időhöz. Nem a legkorrektebb cég, hogy tudnám valahogy ezt kijátszani? Nem fogom semmiképp sem letölteni a 30 napot, ennek lehet valamilyen következménye? Szerződést akartak velem aláíratni hogy betartom a 30napot, de nem írtam alá...gondolom ennek oka van hogy alá akarták íratni. Valakinek valami javaslat? A másik cég nem vár meg, 2 szék közül nem akarok a földre esni.

2015. máj. 22. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Rendkívüli felmondással bármikor leszámolhatsz, nincs ilyan hogy nem... A szerződésedre figyelj nehogy kártérítési kitétel legyen benne erre az esetre... + ha rendkívüli felmondasz, akkor nem vagy jogosult munkanélkülire, de ha van új hely, akkor nem is kell.
2015. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Innen olvasgass, [link] de azonnali hatállyal csak a munkáltató súlyos kötelezettségszegésére hivatkozva mondhatsz fel. Ez egyébként helyénvaló a jogbiztonság szempontjából, ehhez a munkáltatónak joga van, mint ahogy te se vennéd jónéven az azonnali felmondást. A másik cég részéről nem korrekt, hogy nem vár meg, neki is tudnia kell a munkajogi szabályokat, úgyhogy nem biztos, hogy velük olyan jól járnál. Így bizony két szék közül a földre. Ha a munkahelyed elfogadta a felmondást, akkor feltétlenül. Betegszabadságra se tudsz elmenni, mert addig a másik cég sem alkalmazhat.
2015. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mar az eredeti szerzodesben benne kellett lennie, hogy mennyi a felmondasi ido, valoszinuleg 30 nap volt es ott van az is, hogy mik tortenhetnek, ha nem tartod be.


Olvasd el azt a papirt, amit 2 eve alairtal.

Nem lehet kijataszani sehogy, ha nincs valami sulyos kihagas a reszukrol, kenytelen leszel maradni 30 napot, vagy viselni a kovetkezmenyeket.

2015. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Anyjuk valagát nemengednek el!!Hát ne menj be,és kész!!!Patkány egy hely lehet..
2015. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Mondd meg nekik, hogy szívesen kötsz új szerződést, ha teljesítik benne a kihagyhatatlan ajánlatban ígérteket :) Lássuk, mennyire nem akarnak elengedni.
2015. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Vagy kakálj a főnök ajtaja elé.
2015. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a felmondásban? Ha az, hogy a munkáltató nem tartja be a te jogaidat, pl. napi pihenőidő, szabadság, túlóra, akkor inkább hajlik a közös megegyezésre, mert közös megegyezés esetén semmilyen utólagos jogorvoslati lehetőség nincs.

Milyen a munkaviszony megszűnése? Mit akarnak veled aláíratni? Közös megegyezés vagy felmondás a dolgozó részéről? Közös megegyezést csak akkor írj alá, ha a felmondási időben meg tudsz állapodni.


(Egyik volt kollégám úgy oldotta meg: egy nap ittasan jelent meg, másnap közös megegyezéssel azonnal leszámoltatták, és harmadnap már az új helyén dolgozott.

2015. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
közös megegyezést akarnak eláíratni, de olyan amiben felvan tüntetve a 30 napos felmondási idő. Gondolom beakarják biztosítani magukat
2015. máj. 22. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"szerződésedre figyelj nehogy kártérítési kitétel legyen benne"

Nem kell, hogy benne legyen. Felmondási időhöz joga van a munkáltatónak, és időtartama is munkaviszonynak számít, így annak megsértésének kártérítési vonzata lehet.


Amit tehetsz (most csak ezek jutnak eszembe):

a, Azonnali hatályú felmondás, ekkor az iratokban nyoma marad, hogy miért szüntetik meg, eleshetsz juttatásoktól.

b, Munkáltató mond fel, a felmondási idő legalább felére köteles felmenteni a munkavállalót a munkavégzés alól.

c, Közös megegyezés, ekkor bárhogy megegyezhettek.

d, Nem mész be, a kihagyott napokkal arányosan járó munkabérre és elesett bevételre vonatkoztatott kártérítésre jogosult a munkáltató (persze nem biztos, hogy igényelni is fogja).

2015. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:
Fizetés nélküli szabi, rendes szabi...
2015. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!