Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állampolgárság megszerzésénél...

Állampolgárság megszerzésénél ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Belgium állampolgárságának megszerzése:


"Honosítás útján az szerezhet állampolgárságot, aki legalább 3 éve Belgium területén él (politikai menekülteknél és hontalanoknál ez 2 év), illetve elfogadják a külföldi tartózkodást is, ha az illető „szoros kapcsolatot tartott fenn Belgiummal”."


Mit jelent az, hogy "szoros kapcsolatot tart fenn Belgiummal"??

Én szívesen felvenném a belga állampolgárságot, de jelenleg nem tudnék kimenni Belgiumba, de ez felkeltette az érdeklődésemet.

Vagy ez mit takar? Gondolom nem a diplomata munkát.



2015. dec. 5. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pl belgiumi üzleted van
2015. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Engem ez azért érdekelne, mert írtam már pár nyelvkönyvet (német-horvát, vagy más nyelvből is írnék), de nem adtam még ki őket, de ha Belgiumban adnák ki? Belga kiadókhoz küldeném. Eddig 2 teljes, kész könyvem van.
2015. dec. 5. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:
nem lenne releváns
2015. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy belgiummal való szoros kapcsolat lenne abból, ha te magyar-horvát nyelvkönyvet adatnál ki ott. Amúgy se érdekelné a belgákat, így a teljes költségét neked kellene fizetni.
2015. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Német nyelvű nyelvkönyvek, nem magyar. De tanulok hollandul is.
2015. dec. 5. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs szoros kapcsolatod, ez a lényeg.

Ez lehetne valamilyen családi vagy üzleti kötelék.

De neked soha semmi közöd nem volt Belgiumhoz.

2015. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A könyvkiadatás nem számít üzleti köteléknek?

Nem saját pénzen adnám ki, hanem kiadókhoz küldeném, akik elbírálnák, hogy kiadják-e vagy sem.

Sajnos nincs semmi közvetlen közöm Belgiumhoz, ez igaz.

2015. dec. 5. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:
7: És ha egy szerző művét kiadják 8 országban, akkor szerinted mind a 8-ban igényelhet állampolgárságot? :)
2015. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
természetesen nem így értette, hanem úgy, hogy ha nem is rendszeresen de többször publikálni Belgiumban. :) tehát aktívan könyvet kiadni és írni
2015. dec. 5. 22:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, ez akkor sem elég az állampolgársághoz :)
2015. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!