Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kölcsönadtam valakinek, de...

Kölcsönadtam valakinek, de nem akarja visszaadni a pénzt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kölcsönszerződést írtunk, a határidő lejárt.

2015. dec. 8. 19:49
 1/5 tetro ***** válasza:
93%
fizetési meghagyás. ha arra se fizet, akkor bíróság.
2015. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, valami hivatalosabb megkeresés, nem csak annyi, hogy tegnap az utcán mondtam neki, hanem olyan amin látszik, hogy mikor adtad fel és ha erre reagálva se teljesíti akkor megkereshető ezzel a bíróság, mert te megpróbáltad és nem reagált.
2015. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

ajanlanam egy haverom modszeret:

elhivta magaval a 2 meteres, 100 kg koruli szomszedjat, ugy mentek a keregeto lakasara, a szomszed csak csendben leult a kanape szelere, meg se szolalt.

a gyereknek azonnal lett penze megadni a tartozast, es a kunyeralast is elfelejtetye jo idore...

2015. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ConnectCare ***** válasza:
100%
Irány egy ügyvédi iroda vagy közjegyző és fizetési meghagyást kell kérni az adóssal szemben. Ha nem vitatja, a végrehajtó végrehajthatja a követelést, ha vitatja, polgári perben lehet bizonyítani, hogy az adós tartozik.
2015. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Első körben engedd el a tartozás felét, hiszen te is büntetést érdemelsz azért, mert ilyen embereknek kölcsönt adsz. Vedd észre, hogy a magad hülyesége miatt vagy itt, nem a pénz bökdöste a zsebedet, hogy "ugyan, adjál már kölcsön, vaze"...
2015. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!