Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkavállaló a próbaidő...

Ha a munkavállaló a próbaidő alatt tudatában volt a terhességgel és eltitkolta akkor kezdeményezhető az azonnali elbocsátás?

Figyelt kérdés

A segítségüket szeretném kérni.

Adott egy munkavállalóm aki a próbaidő letelte után jelentette be a terhességét, viszont ő a próbaidő alatt már tudta.

Azzal tisztában vagyok, hogy nem lehet várandós kismamát elbocsátani. Viszont itt átverésről volt, szó mert tudta a terhesség tényét mégsem közölte hanem kihúzta a próbaidő lejártáig.

Az ügyvédemmel csak a jövőhéten tudok konzultálni, addig itt szeretnék választ kapni hátha volt valaki ilyen helyzetben.

Köszönöm.


2015. dec. 10. 14:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
30%

Volt munkahelyi orvosi vizsgálat? Ha igen, ott köteles lett volna elmondani, tehát akkor kezdeményezhető.


Egyébként nem köteles bejelenteni.

2015. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Volt vizsgálat.

Most december 10-ét írunk.

Szeptember 8-án kezdett, az orvosi vizsgálat szeptember 9.én volt. Az ő várandósága tényét pedig az orvos szeptember 5-én állapította meg.

2015. dec. 10. 14:40
 3/47 anonim ***** válasza:
41%
Az orvos nyilván nem mondhatja ezt el, mert köti az orvosi titoktartás, nyilván a munkavégzést nem befolyásolja. Ha a próbaidő után meg voltál vele elégedve és más miatt nem rúgtad ki, akkor csak emiatt kitenni nem etikus, amőgy tényleg nem kötelessége bejelenteni, bejelentés nélkül is védett. Vagy szerinted egy várandós nő már nem is dolgozhat?
2015. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Ahogy letelt a próbaidő, rögtön táppénzre ment. És amit hozott orvosi papírt azon ott van a dátum, hogy már az előtt tudta hogy felvettem.


Ami a másik részét illeti, nekem rengeteg pénz bukás lesz az, hogy ő most dolgozott három hónapot én meg fizethetem utána a járulékokat. Nem túl etikus, hogy így átvert.

2015. dec. 10. 15:07
 5/47 anonim ***** válasza:
26%

"Adott egy munkavállalóm aki a próbaidő letelte után jelentette be a terhességét,"


Ne legyél már görény... Most akkor csapás ez neked, mint munkáltatónak?

2015. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

És próbaidő alatt nem védett, gyanítom ezért is nem mondta el.

8-án letelt a próbaidő, 9-én elmondta, 10-én(ma) már nem is jött dolgozni.

2015. dec. 10. 15:10
 7/47 A kérdező kommentje:

Mivel rengeteg járulékot kell befizetnem így igen.

Ráadásul most akkor fizethetnék utána plusz újra fel kell vennem valakit a helyére.

2015. dec. 10. 15:11
 8/47 anonim ***** válasza:
15%

Annyira szar, hogy a munkáltató gátlástalanul mindent megtehet, semmiféle érdekvédelem nincs a munkavállalókra nézve. Erre az egyre pont van, mert ez fontosabb, mint a járulékok és más. Próbáld meg emberi módon kezelni, te is kerülhetsz ilyen helyzetbe.

Akkora rohadt nagy a munkanélküliség - vegyél föl valakit, az miért gond?

2015. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

Köcsög leszek, azonban mivel a hölgy is pofátlanul beúzott téged a csőbe, s bárki bármit mond nem véletlen lett most bejelentve, így adok egy tippet.

Megjegyzem, hogy a munkáltatónak is lehet családja, és ezt a pénzt a saját gyerekei szájából kell kivenni.


Felmondási tiltalom nem azt jelenti, hogy ha egy munkavállaló nem megfelelően látja el a munkáját, akkor az azonnali hatályú felmondás lehetőségével ne lehetne élni. Tehát a szabályozás a rendes felmondásra szól, míg azonnali hatályú felmondásra ilyen esetekben is van mód.

Szóval elkell érni, ahogy visszajön, hogy ne tudja megfelelően ellátni a munkáját. (Nem nehéz megoldani!)

Ennyi az egész, és akkor elkönyvelheti, hogy ez a sors kereke. Egyszer fent, egyszer lent.

2015. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Ha bevallotta volna,, hogy ez van és szeretne dolgozni akkor belemenetem volna amúgy is, mert nem vagyok egy szemét ember.

De viszont az egészet tudta, és rögtön le is lépett állományba.

2015. dec. 10. 15:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!