Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásnak vagy személyjog...

Zaklatásnak vagy személyjog sértésnek számít ha valakit fel hívnak azzal az ürüggyel hogy vett náluk egy könyvet aztán személyes kérdéseket kezdenek fel tenni neki?

Figyelt kérdés

személyes adatokat lakhelyéről koráról céljáról munkájáról foglalkozásáról vágyairól stb.

Ráadásul elég fura hogy ezt ha mindenkivel meg csinálták jobban megérte vólna körlevél vagy sms formájában mert mint tudjuk elég költséges mindenkivel 10percet beszélni. Nekem öncélúnak tünt ti mit gondoltok?

Nem beszélve hogy mondtam neki hogy nem fogom idegenekkel meg osztania személyes adataim ere meg kérdezte megint.


2015. dec. 16. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez jogilag SEMMI! Hacsak nem az éjszaka közepén hívogatnak fél óránként vagy ha nem fenyegetnek téged agy a családod.


Mellesleg nem egyszerűbb kinyomni és tiltatni a számot?

2015. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem minősül. Senki sem kényszerít hogy válaszolj.
2015. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de ha már bele kérdez személyes dolgokba az már befolyásolási szándék. Vadidegenként ez provokatív semmi köze a másikhoz és joga faggatni a másikat.
2015. dec. 16. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:

"de ha már bele kérdez személyes dolgokba az már befolyásolási szándék. Vadidegenként ez provokatív semmi köze a másikhoz és joga faggatni a másikat."


NINCS SEMMI ami tiltaná,hogy valaki telefonon,e-mailben,levélben vagy élő szóban valakit,valamiről megkérdezzen!

2015. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt már nem is kérdezem hogy miért nem tetted le a telefont...
2015. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Am ez a viselkedés szerintetek mi vólt?

A faggatózáshoz senkinek nincs joga!

Szerintem egy normális cég 6 után nem hív fel senkit!

2015. dec. 16. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Amióta voltam egy zepter-es állásinterjún, és elmondták, honnan szerzik a telefonszámokat, azóta nem adom meg a számomat semmilyen közvélemény-kutatásnak, nyereményjátéknak, vagy bármi hasonlónak álcázott adatgyűjtések alkalmából. Ha valamilyen módon mégis megkeresnének, általában az első dolgom megkérdezni, hogy honnan van meg a számom, és hogy töröljenek az adatbázisukból.
2015. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen hívókkal eleve szóba se szabadna állni, nem hogy társalgásba elegyedni velük, válaszolgatni minden kérdésére, stb.. Én pl. ismeretlen számot fel se szoktam venni alapból, se mobilon se vezetékesen. Fontos ügyekben úgy is levélben keresnek, mert az a hivatalos módja.
2015. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az ilyen hívókkal eleve szóba se szabadna állni, nem hogy társalgásba elegyedni velük, válaszolgatni minden kérdésére, stb.. Én pl. ismeretlen számot fel se szoktam venni alapból, se mobilon se vezetékesen.


"Fontos ügyekben úgy is levélben keresnek, mert az a hivatalos módja."


Öhöm ere építve lehet ezzel kezdeni valamit?

2015. dec. 17. 13:08
 10/10 A kérdező kommentje:

"Ha valamilyen módon mégis megkeresnének, általában az első dolgom megkérdezni, hogy honnan van meg a számom, és hogy töröljenek az adatbázisukból."


A számot honnan lehet tudni hogy ki törlik? Kötelesek az adatbázist törölni?

2015. dec. 17. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!