Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdeklődök, hogy jár-e a...

Érdeklődök, hogy jár-e a munkanélküli ellátás, ha lejár az anyaságim? 15 évet voltam itthon és közben semmilyen munkát nem végeztem (mert ha megtudták, hogy 3 gyermekem van, nem kellettem sehová, sajnos). Válaszotokat előreis köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 14:50
 1/4 anonim válasza:
Sajnos el kell hogy keserítselek,mivel a te helyzetedben nem jár semmilyen ilyen jellegű ellátás.A Gyet nem minősül munkaviszonynak.Pedig azért 3 gyereket ellátni,nevelni..de ez van sajnos.Abban az esetben,ha legalább egy éve regisztrált munkanélküli vagy,a Gyet lejárta után az önkormányzatnál aktív korúak ellátását(szociális segély,kb.28 000 Ft/hó)kérheted.Munkát találni a te helyzetedben szinte reménytelen,ha nincs valami nagyon keresett képzettséged,bár gyakorlat nélkül...Ezért javasolnám számodra a munkaügyi központ által támogatott valamelyik tanfolyamot,ez esetben átképzési támogatásban részesülnél,ami a jövedelmi helyzeted alapján akár a min.bér közelében is lehet.
2010. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hm.

Most néztem,mikor kérdeztél,majd azt,mennyi látszik kint a kérdésedből.

Úgy látom,épp elég ahhoz,hogy senkit ne érdekeljen:(

Bezzeg az idétlen,haszontalan kérdésekre jön a reakció villámsebesen.

Ha a továbbiakban szükséged lenne segítségre,keress nyugodtan,elég mélyen belelátok a helyzetedbe.

Sok sikert :)

2010. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ma voltam a munkanélkülibe,legközelebb május 31.-én kell mennem.Most már beregisztráltak?Vinnem kell még néhány papírt ami hiányzott.
2010. márc. 26. 11:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Van szakmám,bolti eladó.És intenzíven keresem is a munkát,csak hát ha meghallják a 3 gyereket akkor nem kérnek belőlem:(Sok helyre beadtam az önéletrajzomat is,majdcsak jön valami.
2010. márc. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!