Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik szervhez kellene pert...

Melyik szervhez kellene pert indítanom magánszektorban működő egészségügyi intézmény ellen, és egyáltalán jogosult vagyok-e perindításra?

Figyelt kérdés
Sérelmezem, hogy egy magánkórház, nem a megfelelő figyelemmel járt el a műtétem után, ezt bizonyítja, hogy az orvosok sokszor egymás ellen beszéltek, hogy milyen gyógyszereket és milyen mennyiségben szedjek...Szeretnék részleges avagy teljes kártérítést kérni, az orvosok nem összehangolva működnek és ez abszolút kétséget kelt bennem, hogy nem a megfelelő kezekben vagyok. Ha valaki tudna tanácsot adni hálás lennék. Köszönöm!

2015. dec. 18. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ügyvéd, főleg olyan, aki műhiba perekre szakosodott.
2015. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hátha visszanyered a műtét árát!
2015. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyelőre nem történt baj, arra a páciens egészségügyének a veszélyeztetésére szeretnék hivatkozni, erre lehet? [a saját egészségemre természetesen]
2015. dec. 18. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Na ez az, amire nem fogsz ugyvedet talalni. A te, nyilvanvaloan teljesen fogalmatlan, tanulatlan velemenyed az orvosok ellen, mikozben nem is tortent semmi muhiba, es bajod sincs? Ovatosan azzal a perelessel, mert aztan fizetheted a teljes perkoltseget is...
2015. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

'páciens egészségügyének a veszélyeztetésére szeretnék hivatkozni'


Egy ep mondatot nem tudsz megfogalmazni, nem csoda hogy felreertetted/felrehallottad amit az orvosok mondtak...

2015. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a saját egészségem veszélyeztetésére szeretnék hivatkozni. csak más személyben fogalmaztam meg. ez gondoltam nyilvánvaló, de úgy tűnik meg, nem a megfogalmazással volt baj, csak te nem értetted.
2015. dec. 18. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
De, megertettem. Te a paciens egeszsegugyenek veszelyeztetesere akarsz hivatkozni. A 'gond' az, hogy ez nem tortent meg, sem a veszelyeztetes, sem maga az altalad feltetelezett muhiba. Ne perelj, mert rosszul jarsz, az orvosok ugyvedei se ma jottek le a falvedorol.
2015. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha műtét után vagy, és ahogy írod nem történt baj, akkor nem sok alapod van - vagy inkább semmi - a pereskedésre. A benned ébredő kétség nem egészség veszélyeztetés.

Azt megteheted, hogy más, a műtétet végző magánkórháztól független orvossal megvizsgáltatod magad, hogy lát-e abnormalitást. Pusztán az alapján, hogy megijedtél attól, amit az orvosok mondtak, vagy, hogy vitáztak valamin egymással, senki nem fog neked kártérítést megítélni.

2015. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fordulhatsz betegjogi képviselőhöz, akivel meg tudod beszélni a problémádat:

[link]

2015. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"milyen gyógyszereket"

Egy adott betegségre általában többféle gyógyszer is felírható. Vagy a hatóanyag egyezik, csak más a terméknév, vagy a gyógyszer hatása egyezik más hatóanyaggal.

"milyen mennyiségben"

Nincs kőbe vésett érték, ami előírja a megfelelő adagolást. Ez emberenként változó, így csak próbálgatás útján lehet megközelíteni, de a kiinduló érték orvosonként is eltér.


Mivel ilyen alapvető dolgokkal se vagy tisztában, így ezt inkább hagyd rá az orvosokra. Hidd el, tudják mit csinálnak.

2015. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!