Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a helyzetben van-e vmi...

Ebben a helyzetben van-e vmi jogi precedens? Mit tehetek ez ügyben jogilag?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok, végzős vagyok és bajom van az osztályfőnökkel. 2015.12.16-án történt az az eset, hogy az osztály elég durván viselkedett tesiórán, (ofő a tesitanár) nem csinálták a feladatokat, bevallom... jöttek a veszekedések majd tanár mindenkit ki küldött, majd bement a tanáriba és ott is kiabált, vége lett az 1 órának, következő órán szétdobálták a narancshéjat előadás közben (ünnepély volt) összeszedette velünk (én nem dobáltam, nem mondtam hogy nem szedem össze megcsináltam, közölte hogy pénteken nem lesz osztálykarácson. 2 óra múlva lementem a tanáriba megkérdeztem hogy biztos nem lesz! azt mondta hogy nem . nem mentem be pénteken ! Igazolatlant kaptam, ki gondolta volna, de nem ez a GOND,hanem !! dec 12 munkanapon köölte a tanár hogy nem kell suliba menni elintézi .. erre be írt hogy 12-én nem voltam suliban igazolatlan nap!! ilyenkor mi van??? ill. a pénteki osztálykarácson (ami nem volt megtartva,de kiderült hogy még is ) előtti napon csütörtökön se mentem be 5 óránk volt de 8 óra igazolatlan van bent !!? ilyenkor mit csináljak??

Az hogy bäfasß vagyok mert nem megyek be nem érdekel mert kívüláló nem látja,érzi hogy mi megy bent nap mint nap !


2015. dec. 19. 22:03
 1/3 A kérdező kommentje:

a bevallom... nál azt akartam írni hogy "bevallom én se csináltam a feladatot "

ILL. még annyit hogy eddig nem volt gondom a tanárral, sőt a 11 évet elég jó kapcsolatban zártuk le de idén már olyan kibírhatatlan.. és nincs az hogy már csak 1 év van hátra mert év végén érettségi, és ha így haladunk akkor megölöm magam aztán őt ....

kérdező voltam

2015. dec. 19. 22:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Jogilag? Mégis mit szeretnél tenni jogilag? Mi az, amit jogilag kell itt megoldani?
2015. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az igazolatlan hiányzásból származó szankciókat, természetesen az igazgatóval (ennek hiányában az igazgatóhelyettessel) kell közölnöd. Írj egy nyilatkozatot, hogy kéred az igazolatlan hiányzásaid eltörlését vagy igazolását, mivel önhibádon kívül, jóhiszeműen eljárva voltál a helyzet szereplője és ennek az igazolására te nem vagy köteles sem képes.

Esetleg a diákok érdekeiért felelős bizottságot vagy szakszolgálati képviselőt. Mindenképpen foglald írásba, hogy nem te ebben a helyzetben nem tudtál volna másképp eljárni.

2015. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!