Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A TB alanyi jogon jár 18 éves...

A TB alanyi jogon jár 18 éves korig?

Figyelt kérdés
Voltam pár napja a NAV-nál és ott ezt mondták. Már nem járok iskolába és nincs munkám és 17 éves vagyok.

2015. dec. 23. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A rád vonatkozó rész:


"Kik jogosultak kizárólag egészségügyi szolgáltatásra?


A társadalombiztosítás szabályai alapján kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult:


(...)


- a kiskorú, magyar állampolgársággal, menekült vagy oltalmazott jogállással és Magyarország területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, továbbá az a nem magyar állampolgárságú kiskorú, aki Magyarország területén lakóhellyel rendelkezik,


(...) "

2015. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kiskorúnak számítok?
2015. dec. 23. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"A jogtudományban kiskorú alatt olyan személyt értünk, aki a 18. életévét még nem töltötte be, kivéve, ha 16 és 18 éves kora között házasságot kötött, mert ekkor a házasság megkötésével a nagykorúság bekövetkezik."
2015. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De állítólag 16 éves kortól kell fizetni a TB-t ha már nem vagyok tanuló és nincs munkahelyem, így hallottam egy ismerősömtől.
2015. dec. 23. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De ne az ismerosodtol hallj dolgokat, hanem a torvenykonyvnek hidd el...
2015. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem igaz amit az ismerösöm mondott?
2015. dec. 23. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Már megválaszolták: 18 éves korodig kiskorú vagy, addig nem kell fizesd. Ha nem hiszed, menj el egy NAV ügyfélszolgálatra, és kérdezd őket.


Az ismerősöd azzal téveszthette, hogy azok a diákok, akiknek a tanulói/hallgatói jogviszonya megszűnt, a diákigazolvány érvényessége és a 45 nap passzív jogviszony miatt december 16-tól kell fizessenek, ha nem találtak munkát. De csak azok, akik nagykorúak!

2015. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!