Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jár alanyi jogon a...

Miért jár alanyi jogon a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Lehet nagyon leegyszerűsítem, de aki minimálbért keres annak biztosan jól jön, de aki mondjuk 500 ezer fölött keres annak is? Továbbá meddig "nézi el" az állam, hogy sokan csak a családi pótlék miatt szaporodnak! (erős a kifejezés, de sajnos sokan értik!!!)
2013. ápr. 12. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
A jo Isten áldjon meg! Szaporodj te is a családipotlékért!
2013. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szóval csak annak adjanak akik keveset keresnek kivéve a cigókat azoknak még véletlenül se. Fogalmazd már nekem úgy meg ezt a törvényt hogy a parlament elfogadja, átmenjen az alkotmánybíróságon, és sem Brüsszelben sem Strasbourgban ne találjanak benne kivetnivalót.
2013. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Minden gyerek (és minden ember) egyenlő. Magyarországon ha tetszik ha nem, vannak tőled gazdagabbak is. Ők ugyanúgy emberek, akkor is, ha te nem tartod őket annak. Tehát illik őket is emberként kezelni. Vagy ne tegyük, zavarjuk el őket! Segítek: neked lesz rosszabb, nem nekik. Persze írhatnám azt is, hogy miért ne bizonyos értelmi szint fölött támogassuk az embereket, a többiek úgyis csak rontják az átlagot.
2013. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk én úgy vagyok vele, ha valaki tanult annyit, tett azért hogy mondjuk keres 200 ezret, gyereket nevel (aki majd később adózni fog, az már más kérdés, hogy itthon marad-e..) őt is illesse meg az az összeg. Mondom ezt úgy, hogy keresek havi 90ezret..

Az a baj, hogy nem a magyarok szaporodnak, hanem mint tudjuk...

2013. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Mert a kormány szerint minden gyermek érték, mindegyik nevelését támogatják. És ez a bürokrácia szempontjából is egyszerű, mint az egykulcsos adó.


Egy balliberális kormány valószínű eltörölné a családi adókedvezményt és szűkítené a jogosultak körét, a szegény családok viszont többet kapnának egy kicsit.

2013. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na most már megértettem és köszönöm. korrekt érthető megfogalmazás! ma is tanultam.
2013. ápr. 12. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal nincs baj, hogy a családi pótlék minden gyerek után jár. Még akkor sem, ha a jómódúaknak ez nem kell a gyerek felneveléséhez. Ez csak a gyerek zsebpénze lesz.

Ami viszont igazságtalan, az a családi adókedvezmény.

Csak azok vehetik teljes egészében igénybe, akiknek magas a jövedelme, és enélkül sincs gondjuk a gyerek felnevelésével.

Azok viszont, akiknek alacsonya jövedelmük, és nagy terhet jelent a gyerekek nevelése, csak töredékét vehetik fel.

Ismerek egy 4 gyerekes családot, ahol az anyuka keresett magának egy szeretőt, és emiatt elváltak. A gyerekeket ennek ellenére az anyának ítélte a bíróság. Az anya a Tescoban dolgozik, havi 70.000.- Ft-ért. Mivel kevés jövedelemadót fizet, csak 10-15.000.- Ft családi kedvezményt tud igénybe venni. Az apa viszont közel 300.000.- Ft-ot keres. Ő viszont nem vehet fel egyetlen fillért sem, mert nem él közös háztartásban a gyerekekkel. Adózás szempontjából gyerektelennek számít.

Ez nagyon igazságtalan. Ha a baloldal, vagy Bajnai el akarja ezt törölni, nagyon okos lépés lenne tőle.

2013. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rémuralom ***** válasza:
100%
A családi adókedvezményt én is hülyeségnek tartom. A szociálpolitikát válasszuk külön az adórendszertől. Ne az adórendszeren keresztül támogassuk a családosokat és az alacsony keresetűeket (tehát a progresszív jövedelemadót is hülyeségnek tartom), van ennek más módja is. Például a családi pótlék. A mindenkinek egyformán járó családi pótlékhoz jó érv lehetne az, ami itt fent elhangzott, hogy minden gyerek egyenlő. Csakhogy más összeg jár a kétszülős családban nevelkedő makkegészséges gyerek után, más a csonka családban nevelkedő után, más a tartós beteg, fogyatékos gyerek után. Szóval annyira mégsem egyenlők.
2013. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Idézet a családok támogatásáról (Cst) szóló törvényből:


Az Országgyűlés a családok és gyermekek jólétéért érzett felelősségtől vezérelve az Alaptörvényben, továbbá a nemzetközi egyezményekben rögzített szociális jogok érvényre juttatása érdekében a következő törvényt alkotja


E törvény célja, hogy a családok szociális biztonságának elősegítése, a gyermeknevelés anyagi terheinek csökkentése érdekében meghatározza az állam által nyújtandó családtámogatási ellátások rendszerét, formáit, az ellátások jogosultsági feltételeit, valamint az ellátások megállapításával és folyósításával kapcsolatos legfontosabb hatásköri és eljárási szabályokat.

2013. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!