Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SEGÍTSÉG! Mit tehetek ebben...

SEGÍTSÉG! Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Felléptem egy falunapon ahol megállított engem, a barátomat meg még egy lányt egy férfi, hogy álljunk össze, mert nagyon szépek vagyunk, csinálni akar rólunk egy képet(népviseletbe), lefényképezett minket majd elment. Most megtudtam, hogy a falu ahol felléptem, egy naptárt csináltatott a képünkből, és azt osztogatják a falujukba. Nem tehetek ez ellen semmit? Egy szót nem szóltak, hogy a mi képünkből ők naptárakat nyomtatnak és abban fogunk szerepelni, és nagyon zavar, hogy teljesen idegen embereknek osztogatják, szeretnék mindenképpen tenni valamit ez ellen (legalább annyit, hogy a fénykép kikerüljön a naptárukból), és nem szeretném ha a rólunk készült fénykép tucat mennyiségbe a megkérdezésünk nélkül idegen emberek házába lógna a falon.. Kérlek segítsetek, mert kétségbe vagyok esve..

Minden választ előre is köszönök!



2015. dec. 27. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Már elosztogatták a naptárakat? Mert akkor pénz is állhat a házhoz :) Itt egy távolról hasonló eset:

[link]

2015. dec. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Most komolyan, ez akkora probléma? Ezt valahogy fel nem foghatom. Más ember kimondottan örülne. Mert, ha még legalább egy nagyvárosban osztogatták volna.... egy faluban max. a falubeli emberekig jut el, azoknak is legalább a felénél megy egyből a kukába vagy a tűzre. Egy-két idős néni vagy házaspár falán díszelegtek egy hónapig, sőt ha elfelejt lapozni lehet el sem jut addig.

Mégis mitől féltek, hogy valamelyik falusi passzióból megkeres és megver titeket? Vagy esetleg a népviseletet szégyellitek?

Egyébként sem hiszem, hogy bármit is tudnátok ellene tenni. Az első által belinkelt esetben műteremben készültek a fotók, itt meg gondolom közterületen, közösségi eseményen és valószínűsítem a ti beleegyezésetekkel. Nem vagyok jogi szakember, de szerintem egy ilyen peren csak veszíthettek.

2015. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ConnectCare ***** válasza:

Nyerhetnének, mert az ilyesmihez kifejezett beleegyezés szükséges, de szerintem sem érdemes ezt túlragozni. Semmi kár nem származhat ebből és egy év alatt úgyis elévülnek a naptárak.


Fel lehet ezt fogni valahol megtiszteltetésként is!

2015. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es, tök mindegy, hogy te hogy állsz a dologhoz, itt most a kérdezőről van szó, őt zavarja.


Kérdező: Nyugodtan perelhetsz, mivel ez egy konkrétan rólatok készült fénykép, tehát nem rendezvényi tömegfelvétel. A naptárban történő felhasználáshoz és terjesztéshez szükséges lett volna a hozzájárulásotok, a helyszínen a magatartásotokkal csak a fotó elkészítéséhez és magán tárolására adtatok engedélyt.

2015. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!