Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi jelenti egy munkaviszony...

EagleHUN kérdése:

Mi jelenti egy munkaviszony megszűnését, és ezzel a végkielégítésre való jogosultságtól elesést, ha közben az illető ugyanott melózik már rég óta?

Figyelt kérdés

Például ha munkaszerződés módosításokat aláíratnak attól még gondolom marad a munkaviszony és jogosultság?


Vagy a cég nevet és tulajdonost vált? (Gondolom még ez esetben is igazolható a munkaviszony folytonossága!)


És hogyha egy multinak egyazon városban két "divíziója" van (ugyanaz a cégnév, de más az igazgató, és más a cím is, de vannak közös részlegek pl pénzügy, hr...) és az alkalmazottat az egyik épületből a másikba adják új pozícióba és új munkaszerződést aláíratva (előléptetés igéretét színlelve?) vele?


(Ilyenkor már próbaidős friss alkalmazottnak számít? Vagy még bizonyítható hogy régóta ugyanannak a cégnek az alkalmazottja?)



2016. jan. 1. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A munkaviszony megszűnése a Munka Törvénykönyvében van tárgyalva, illetve maga a munkaszerződés is kitérhet erre.


Egy szerződésmódosítás nem jelenti a munkaviszony megszűnését, és új létesítését. A cég név- vagy tulajdonosváltása sem jelent ilyesmit.


Egyébként itt nem találgatni kell, hanem megnézni, mi van szerződés szerint. Arról tudnia kell a munkáltatónak és a munkavállalónak, van-e köztük szerződés, nem szűnik az meg váratlanul, fű alatt. Úgyis csak az írásnak lesz később jelentősége.

2016. jan. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Jogtár nevű oldalt én szoktam használni 1-es!

Megtaláltam benne a MT-is, és azt a részt is megtaláltam ahol azt írják le hogy mikor jár és mikor nem jár illetve mennyi jár!

Órákig olvastam tovább aztán föladtam.

De a kérdésemre nem találtam meg benne a választ ezért tettem föl itt kérdésnek.

Hátha valaki találkozott már ezzel a résszel és tudja linkelni, vagy idézni.

2016. jan. 5. 16:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Mégvalaki?
2016. márc. 4. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!