Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alkohol tudatmódosító...

Az alkohol tudatmódosító szer? Akkor hogy-hogy legális?

Figyelt kérdés
Mi alapján döntik el, hogy egy szer legális, vagy illegális.. A marihuána sem veszélyesebb, vagy károsabb, mégis illegális.

2016. jan. 1. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést itt már feltették előtted is. Egyszerűen történelmi, hagyományi okai vannak. De erre magadtól is rájöhettél volna. A történelem során pedig már bebizonyosodott, hogy a szesztilalom többet árt, mint használ egy társadalomnak, mert fellendíti a bűnözést és az emberek ellenőrizetlen, sokszor mérgező cuccot isznak. A marihuánát én személy szerint legalizálnám, de csak miután a fideszes bagázs eltakarodott a közéletből, mert különben jönne a "fűmatyi".
2016. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam. Fűmutyi.
2016. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez az érv.. "Alig van fiatal, aki még nem próbálta", "Minden fiatal kipróbálja"...

Én fiatal vagyok, és mélyen elítélem a marihuánát. Ha egy ismerősöm "menőnek" (koholmányszó) tartja, akkor az az ismerősöm nagyot esik a szememben. Kissé szégyennek érzem, hogy az ismerősöm.

Szóval, kérdező: nem próbáltam, és nem is fogom.


Az alkohol pedig hagyomány.

2016. jan. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

# 13/13 Időpont ma 02:09


Nagyon jó, hogy nem vagy nyelvész ezzel a koholmányszómániáddal. :-D

2016. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Phoney ***** válasza:

A tudatmódosító szerek nem illegálisak. Tudatmódosító még pl. a nikotin (dohány), koffein (kávé, tea), teobronin (kakaó), miriszticin (szerecsendió – ez ráadásul erős hallucinogén, 4-5 egész szemet kell megenni hozzá, de túl sokáig tart és rossz a másnapja). Csak azok a szerek tiltottak, melyeknél a hatóságok ezt vélt vagy valós egészségügyi, társadalmi veszélyek alapján indokoltnak tartják.


Az alkohol az erősebb és ártalmasabb tudatmódosítók egyike, többször is megpróbálták betiltani, de a tilalom mindig elbukott, mert a teljes tilalmat még az sem akarta, akinek be kellett tartatnia. Éppen ezért csak a katasztrofális mértékű, alkoholizmsu-hullámok esetén történt meg, amikor a lakosság nagyobb része matt alkoholista volt – ez átlagfogyasztásban a mai magyar fogyasztás kb. négyszeresét (!!) jelentette. A szesztilalomnak kb. ezen a ponton van értelme, és csak arra a pár évre, amíg leszokik a nép a heti 168 óra részegségről.


Ami a marihuánát illeti, természetesen lehet vitatkozni a tilalom értelméről, de lényegében az az elv mögötte, hogy (pl. Magyarországon) nagyon sok ember van, aki nem füvezik és nem is érdekli, viszont ha a legalizációval megszűnne az illegalitással járó macera, „drogos” stigma és memszeretemség, és a fű „hivatalosan oké” lenne, akkor egy kisebb-nagyobb részük így már elkezdené. Igen, lehet vitatni, hogy mekkora részük, de nem kis naivság azt mondani, hogy „nem változna semmi, mert akit érdekel, most is megveszi”. Az illegális pálinkához is „bárki hozzájuthat manapság”, mégis egy csomó szegényember inkább a boltban vesz rossz alkoholt, drágábban. Én nagyon kevés olyan 40 alattit ismerek, aki ne próbálta volna már a füvet, viszont olyat is keveset, aki normális dolognak tartaná rendszerességgel füvezni.

2016. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem próbáltam drogokat, pedig már felnőtt vagyok.

Ha legális lenne a fű akkor viszont 100%, hogy kipróbálnám. Erről ennyit.

2016. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!