Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatással vannak a...

Milyen hatással vannak a legális drogok (nikotin, koffein, alkohol) az ember egészségi állapotára szociális szempontból?

Figyelt kérdés
Egészségügyi alapismeretek érettségihez dolgoznám ezt a kérdést ki, de a passzív dohányzáson illetve a megvonás miatti szorongáson kívül nemigen tudok semmit felsorolni szociális szempontból.

2015. márc. 1. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alkohol rengeteg szociális problémát okoz: munkahely elvesztése, család elvesztése, elszigetelődés, öngyilkosság, szegénység, stb.
2015. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a nikotinnak illetve koffeinnek lehetnek még ilyen hatásai vagy bármi hasonló?
2015. márc. 2. 01:58
 3/5 anonim válasza:
Legtöbb esetben a dohányzás vagy a kávé fogyasztása nem okozhat semmilyen komolyabb társadalmi vagy szociális problémát, hiszen jó néhány kultúrában igen elterjedt és elfogadott a használatuk. Az alkohol fogyasztása viszont kis mennyiségben sem megengedett, hiszen az ítélő képességünket vagy viselkedésünket nagyban meghatározza. Sajnos napjainkban, probléma és konfliktus kezelői eszköz hiányában segítségül még mindig az alkoholhoz fordulunk. Így a túlzott alkohol fogyasztása, több családot, munkahelyet és karriert, de elsősorban személyiségeket tesz tönkre.
2015. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cli_hlt ***** válasza:

A koffeinnek is van elvonása, a leggyakoribb tünet a fejfájás és a fáradtság, ha ebből le tudsz vezetni valamit szociális szempontból, akkor hajrá :)


Btw nehezemre esik értelmezni az "egészségi állapot szociális szempontból" szóvirágot. Milyen az én egszségem... szociális szempontból? Mit jelent ez?

2015. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én se igazán értettem, ezért írtam ki a kérdést. :D Köszi a válaszokat!
2015. márc. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!