Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyám ki akar dobni itthonról!...

Anyám ki akar dobni itthonról! Hallottam olyan törvényről hogy ezt nem teheti meg mert életem végéig gondoskodnia kell rólam vagy ha ki is tesz itthonról akkor ki kell fizetnie a részesedésemet a házból. Mi igaz ebből? Pontosabb információt kérek!

Figyelt kérdés
nagyon gyerek voltam mikor Anyám és édesapám elváltak most anyámmal és egy nevelőszülővel élek és nagymamámmal! 19éves vagyok! másfél éve dolgozok.
2016. jan. 3. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne életed végig gondoskodni rólad? Nagykorú vagy, már nappalin sem tanulsz, kirakhat a búsba.
2016. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
épp ezért fordultam hozzátok mert nem vagyok biztos abban hogy jól informált vagyok :)
2016. jan. 3. 11:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korig kell eltartania, utána nem. Ha ezután nappalin tanulsz, akkor valamennyit kellene fizetnie de így semmit.

A házban milyen részed lenne? Mivel apád nem meghalt, hanem elkötözött, ezért neked nem jár belöle semmi. (Ha meghalt volna és a ház közös vagyon lenne, akkor járna neked egynegyed rész, de több akkor sem)

2016. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért akar kidobni? Ha tisztességgel dolgozol, beszállsz a rezsibe, ellátod magad, akkor hasznos vagy. Gondolom valami hibádzik a dologból...
2016. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A házban van tulajdonjogod? Vagy mit fizessen ki nekd mégis?
2016. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Semmi sem igaz! Sőt, időskorában, ha rászorul, és nem méltatlan rá, még ő kérhet tőled rokontartást akár...

Addig köteles rólad gondoskodni, amíg nem fejezed be nappali középiskolai tanulmányaidat, utána már nem!

Ha felsőfokú nappali oktatási intézményben tanulsz, akkor kérhetsz rokontartást, amit a körülmények ismeretében vagy megítélnek, vagy nem.

Ha már nem tanulsz, akkor onnantól önellátó vagy!

2016. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A ház, amelyben laktok, feltehetőleg a nagymamáé. Ha Ő meghal, akkor az egyenesági leszármazott lesz az örökös, azaz anyukád. neked jelenleg nincs részed törvény szerint sem a házból.

Nem tudom, mi lehet a probléma, de ha nincs lehetőséged elköltözni, akkor inkább törekedj a probléma megoldására.

2016. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
eléggé ködös a történet, ok nélkül senkit se raknak ki. Miért is van ez?
2016. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nincs ilyen törvény.

ha van a házban haszonélvezeti jogod, akkor nem dobhat ki.

bár megjegyzem és önszántamból elhúznék otthonról,hogyha ez felmerülne egyátalán.

2016. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Írd meg pontosan, hogy milyen választ küldjünk a kérdésedre, és akkor majd nem kell lepontoznod. Bár a kérdésed elnézve még buta is vagy.
2016. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!