Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt, hogy aki...

Miért mondják azt, hogy aki nem akar gyereket, majd öreg korára megbánja, mert egyedül marad?

Figyelt kérdés
Most nem azért, de én rengeteg olyan idős embert ismerek a környezetemben, akinek s.zarnak a fejére a gyerekei, mivel azoknak is megvan már a saját életük (gyerekük), max. nagynéha meglátogatják, sőt lehet még ritkábban mert külföldön vannak. De olyanról is tudok akit bevágtak az idősek otthonába holott több gyereke is van. Szóval aki ezt állítja, miért hiszi azt, hogy a gyerek garancia arra, hogy majd öreg korára nem lesz egyedül? Életszerűbb az, hogy összejön két idős ember, és élvezik az életet együtt (gyerek nélkül is).
2015. dec. 7. 11:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, ha valakivel nem törődnek a gyerekei, annak sokszor oka van. Valószínűleg nem igazán fényes gyerekkorban volt részük. A másik, akárhogy is van, csodálatos érzés lehet, hogy van gyereked unokád és ha néha is, de meglátogatnak és az unokák is szeretettel gondolnak rád. Persze, mint mondtam, ehhez olyan anyuka/nagymama kell, hogy ilyen legyen a viszony.
2015. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

én is ismerek ilyen szélsőséges példát, de ott anno a szülők elittak minden pénzt,verték a gyereket. aztán fordult a kocka , a gyerek felnőtt..a szülőnek segítségre lett volna szüksége már, de a gyereke berakta őket egy otthonba.

ha egy rendes párról beszélünk, akik tényleg odatették magukat a gyereknevelésnél,próbálták szeretetben felnevelni a gyereket,ott nagyon kevés elfordulást láttam később.

szóval szerintem oka van annak ha az ember tesz felnőttként a szüleire.

de nyilván erre nem lehet alapozni

2015. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, öreg még nem vagyok.

Én inkább megfordítanám a mondatot: aki nem akar gyereket, az nem tudja, miről marad le! Hogy mennyi öröm és boldogság egy kisgyerek, és ettől ő önként megfosztja magát! Mondom ezt egy kétéves kisfiú édesapjaként.

2015. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%

Az élet értelmét, tartalmát a társas, emberi kapcsolatok adják. (Legjobb esetben család, ha nem akkor barátok).

Ebből vannak élményeink, emlékeink, innen nyerítünk erőt... nem csak idős korban, bármikor. Egy mérce, ez, hogy miként viszonyulnak hozzád a gyerekeid, ez a neveléseden, elveken, családi kultúrán múlik.

Látszik, hogy nincs gyereked, a gyerek érzése, élménye egy semmihez sem fogható komlplex dolog, ha jól csinálod, meg főleg rengeteg pozitívumot ad.

Nagyszüleim otthon haltak meg családi körben, mi voltunk velük, teljesen természetes, magától érthető módon. És ez így jó.

2015. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondom, hogy tesz rá, hanem akinek már saját családja van, nem fogja úgyse minden nap látogatni, max. hetente egyszer-kétszer, pláne ha más városban/orszégban élnek, szóval attól még ugyanolyan magányos marad (ha ugye egyedül van).
2015. dec. 7. 11:55
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ha "beraknak egy otthonba", az még jó, az is egyfajta gondoskodás, ennél rosszabb dolgok vannak.
2015. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Az élet nem arról szól, hogy a gyerekeid örökkre veled lesznek. Annak kellene idős korban boldoggá tenni hogy felneveltél szeretetben x embert és ők is szeretettel gondolnak rád. Ez az, ami időskorban elnyomná a "magányt" és helyére a büszkeség és a szeretet érzések költözne be.
2015. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

vannak egyedül ékő idős emberek akihez bizony mennek mindennap vagy 2 naponta a felnőtt családos gyerekei, mert szükséges.

Azért mert valaki idős, vagy egyedülálló nem feltétlen jelent magányosságot.

Gondolj bele egy egyedül élő fiatal mit szólna ha mindennap menne az anyja, mert úgy gondolja magányos...

2015. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb ember ma úgyis egyedülmarad öregkorára, mert a gyerekei nem a közleben élnek - söt sokszro más országban, szóval akinek van gyereke, az legalább annyira magára marad, mint az, akinek nincs. ilyen céllal válalni gyereket igencsak önzö, buta dolog, emellett a gyereknek nem az a "célja", hogy az idösebbeknek jó legyen, a fiatalokra való tekintet nélkül.


Emellett a legtöbb fiatal, ha dolgozik, eleve nem tudná az idöseket ápolni, mert vagy a szülöt gondozza, és éhenhal munka hiányában, vagy dolgzik és a szülöt nem tudja gondozni idöhiány miatt.

2015. dec. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Látszik, hogy nincs gyereked, a gyerek érzése, élménye egy semmihez sem fogható komlplex dolog"


Nem akarok vitatkozni, de ez pont ellentmond annak, amit előtted is írtak, hogy sokan azért sza.rják le később a szülőket, mert verték őket, rossz gyerekkoruk volt stb...szóval akkor ez a "gyerekem van" dolog mégse mindenkinek olyan semmihez nem fogható komplex fantasztikus élmény, kár mindenkire rátukmálni...:)

2015. dec. 7. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!