Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 órás bejelentéssel, mennyi...

4 órás bejelentéssel, mennyi a femondási idő? kb 5 éve dolgozom a cégnél, minden év elején más céghez vagyok bejelentve, havi fixet kapok 160. 000ft, de 9-15 órát dolgozom naponta, minimum heti 6 napot.

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 14:58
 1/8 A kérdező kommentje:
lenne másik munkahellyem de ha nem tudom vállalni 1 héten beül akkor más kapja meg az állást.
2016. jan. 7. 15:01
 2/8 anonim ***** válasza:
30 nap, ha ennél több, akkor az a munkaszerződésedbe bele van írva.
2016. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

30 nap, de közös megegyezéssel ez csökkenthető akár nullára is.

Ha mondjuk felgyújtod a gyárat akkor azonnal kirúgnak, de ezt azért ne csináld!


Felmondasz és elmondod, hogy máshol kell kezdened 1 hét múlva.

Ha nem engednek el, akkor közlöd, hogy betegállományba mész, és kiveszed a maradék szabadságaidat, valamint szeretnéd a túlóráidat is elszámolni a tavalyi évre.


El fognak engedni ezek után.... ;-)

2016. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de 4 órásban vagy amiben dolgozom (jelenleg változó 9-15 óra között) /nap???
2016. jan. 7. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Lényegtelen az óraszám, nem függ tőle a felmondási idő.
2016. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok, de nem mindegy, hogy napi 4 órát vagyok benn vagy 15 órát..
2016. jan. 8. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:

30 nap a felmondási idő.


Persze, hogy nem mindegy, mennyit vagy bent egy nap. De erről szól a munkaidő-beosztás. 4 órás szerződéssel 30 nap alatt 80-90 óránál többet nem igen dolgozhatsz, legfeljebb rendkívüli munkaidőben (túlóra), de az meg elég jó extra pénzzel jár.


Értem én, hogy hülye vagy (már bocs), és 5 évig dolgoztál napi extra 5-11 órát (+ még heti 1-2 napot is) ingyen, de erre soha nem voltál köteles, és ez teljesen szabálytalan is. Persze, féltél, hogy kirúgnak, de most már nyugodtan megmondhatod, hogy te ledolgozod a szerződés szerinti munkaidődet, és hazamész. A legnagyobb bajod az lehet, hogy nem fognak ragaszkodni a felmondási idő letöltéséhez.


Egyébként te mondasz fel, vagy ők mondanak fel? Mert nem mindegy. Előbbi esetben ők mondhatnak le a felmondási időről, vagyis akár már másnaptól is szabad lehetsz, utóbbi esetben viszont nálad van a labda.

2016. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló 100 %-os választ adott!


Ha részmunkaidős vagy, akkor nem vagy köteles többet dolgozni a felmondási időd alatt sem. Maximum elrendelt rendkívüli munkavégzés (túlóra) keretein belül.

A túlóra elrendelésének is vannak szabályai és betartandó határideje is!


Letelt a 4 órád, elpakolsz, aztán hazamész.

2016. jan. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!