Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha ESTA-val voltam...

Mi van ha ESTA-val voltam USA-ban, ott férjhez mentem de haza kellett jönnöm az ügyeim miatt. Még időben hazajöttem 3 hónapon belül. Szeretnék visszamenni de azt olvastam valahol hogy lehet nem érvényes a házasság mert ESTA-val voltam kinnt. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz.
2016. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hàzassàg érvényes, viszont ìgy mar ESTA-val nem mehetsz vissza, csak vìzummal, amit az amerikai fèlnek kell kérvényezni szàmodra. Elég hosszù folyamat. (6-12 hònap)
2016. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nem jó hír. Lehet hogy hülye kérdést teszek most fel, de megpróbálom. Nem változtattam nevet és nyilván nem lettem USA állampolgár, tehát magyar papírokkal utaznék továbbra is. Honnan fogják tudni hogy engem nem engedhetnek be? Az ESTA-m még érvényes nem kell újat igényelnem.
2016. jan. 9. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Belépèsnèl lecsekkolnak. Esta csak turista célbol valò. Neked pedig amerikai parod, ergò nem vagy többet turista. Azaz belèpèsnèl ha ezt az infòt ellhallgatod, azzal vétesz a bevándorlàsi szabályok ellen, ami egy későbbi zöldkàrtya kèrelem esetèn fekete pont lesz.
2016. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom nem érdemes kockáztatnom. Viszont a 6-12 hónap iszonyú hosszú idő. Olvastam hogy ha a férjem jön ide és személyesen adja be a papírokat akkor 4-6 hét alatt megkapom a vízumot. Igaz hogy meg kell részletesen indokolni hogy miért kéri a soronkivüliséget. Már csak egy jó indok kellene. :(
2016. jan. 9. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Az USAban kotott hazassagod ervenyes, aki mast allit, hazudik vagy tudatlan es csak jar a szaja feleslegesen.


Belépèsnèl lecsekkolnak. - ez hu.eseg... a belepesnel nem latjak, hogy amerikai ferje van vagy sem. Azt fogjak latni, hogy x ideje hagyta el az orszagot es most megint vissza akar jonni. Joggal kerdezhetik, hogy minek ilyen surun, de csak azert, mert nemreg voltal, nem fogjak megtagadni hogy megint begyere. "Reasonable" a kulcsszo, amit ajanlanak, vagyis reasonable idonek kell eltelnie ket utazas kozott, hogy a bev.tiszt ne higyje azt hogy azert jossz ide, hogy itt elj. De hiszen te azert fogsz jonni....:S


USCIS dot gov oldalt mutasd meg a parodnak, de ha megy az angol, akkor te is tanulmanyozd, illetve a visajourney dot com oldalon talalsz valos torteneteket olyanoktol AKIK TENYLEG megjartak a hadak utjat ebben a temaban es nem csak a fotelbol almodoznak a nagy amerikarol.


Ha megprobalsz ESTAval ujra bejonni es beengednek, a zold kerelemnel esetleg lehet kellemetlenseged ha kiderul, hogy amcsi felesegekent ESTAval jottel vissza, viszont ha beengednek, akkor mar innen ki nem fognak toloncolni ugyhogy ez egyszerubb de kockazatosabb, ugyanis ha ESTAval akarsz bejonni es megtagadjak, akkor mehetsz magyarazkodni, hogy miert nem a hivatalos fiancee visat kerted magadnak egybol, vagyis jobban jarsz, ha ESTA felejtos es USCIS oldalon megnezed melyik vizumot kell kikernie a parodnak.

2016. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!