Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki tisztában van...

Ha valaki tisztában van azzal, hogy orrműtétem volt és úgy megüt, akkor milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Fültanúi voltak, amikor mondtam, hogy kb 2 hete orrműtétem volt. Egy sima pofonnal is 8 napon túl gyógyuló testi sértést okoz. Plusz anyagi kárt, mert 700.000ft volt az orrműtét, plusz az új műtét költségei, munkából kiesés, sorolhatnám.

Az a kérdésem, hogy az hogy tudott a műtétről befolyásolja a tettének a következményeit?


2016. jan. 10. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, igen
2016. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vizsgálni kell magát az esetet is, mind a két fél verzióját megfogják hallgatni.
2016. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg fogják vizsgálni az okát, a másik személy állapotát és az előzményeket is.
2016. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben biztos vagyok, de figyelembe veszik a kárt, amit okozott?
2016. jan. 10. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
A kárt polgári jogi igényként tudod érvényesíteni a büntetőperben. Ha a tettest marasztalják és a polgári jogi igényed megalapozottnak tartják, akkor meg fogják ítélni a kártérítést (vagy egy részét). A súlyos testi sértés megállapításához az is kell, hogy az elkövető szándéka kiterjedjen a 8 napon túl gyógyuló sérülés okozására, így igen, a bíróság vizsgálni fogja azt is, hogy tudott-e az orrműtétedről és ha igen, arra is kiterjedtek-e az ismeretei, hogy ezáltal könnyebb súlyos testi sérülést okozni.
2016. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!