Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » December 29-én intenzívre...

December 29-én intenzívre kerültem. Pacemakert ültettek be. Jelenleg táppénzen vagyok. Február 29-én kell kontrollra mennem a kórházba. A munkáltatóm fel akar mondani. Megteheti-e a táppénz ideje alatt? 61 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen meg. Miért ne tehetné meg?
2016. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha megszűnik a munkaviszony akkor a táppénz továbbra is jár?

Folyamatosan dolgoztam a megelőző időben.

2016. jan. 14. 15:30
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Sőt ha még próbaidős vagy akkor azonnali hatállyal és indokolnia sem kell.
2016. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ilyesmit tenne? Hát nem irigyellek. Baromi etikátlan.
2016. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

61 éves vagy, tehát 1955-ben születtél.

A rád érvényes nyugdíjkorhatár 64 év, vagyis kb. 3 éved van nyugdíjig.

[link]


A "2012. évi I. törvény

a munka törvénykönyvéről" a következőt írja a munkáltató általi felmondásról:

"37. A munkaviszony megszüntetése

64. §

(1) A munkaviszony megszüntethető

a) közös megegyezéssel,

b) felmondással,

c) azonnali hatályú felmondással."


Itt felsorol néhány kivételt, amikor a munkáltató nem mondhat fel, de rád egyik sem vonatkozik.

Viszont:

"66. §


(1) A munkáltató felmondását köteles megindokolni.

(2) A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.

(3) Kizárólag

a) a munkáltató személyében bekövetkező változás,

b) a 99. § (3) bekezdése vagy a 135. § (4) bekezdése szerinti megállapodás munkavállaló általi felmondása

nem szolgálhat a munkáltató felmondásának indokául."

Vagyis csak azért, mert lebetegedtél, nem mondhat fel, ha egyébként a felépülés után tudod folytatni a munkát.


Valamint:

"66. §

(4) A munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan tartamú munkaviszonyát a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt éven belül a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával indokolt felmondással a 78. § (1) bekezdésében meghatározott okból szüntetheti meg." - Vagyis más esetben nem - így betegséged miatt - nem!

( A hivatkozott lehetőség a lejjebb írt "Azonnali hatályú felmondás" - ami nálad nem alkalmazható.)



Azonnali hatállyal sem mondhat fel:

"42. Azonnali hatályú felmondás


78. §


(1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."

Egyik feltétel sem áll fenn veled kapcsolatban.


Ne aggódj, nem rúghat ki!

Gyógyulj, és ne idegesítsd magad!

2016. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
6%
Egészségügyi alkalmatlanság esetén, ha nincs az egészségi állapotának megfelelő munkakör, felmondhat. A védett kor miatt ilyenkor magasabb végkielégítés jár.
2016. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi alkalmatlanság esetén, ha nincs az egészségi állapotának megfelelő munkakör, felmondhat. A védett kor miatt ilyenkor magasabb végkielégítés jár."

Ez tény, de a kérdező kérdése nem utalt ilyen körülményre.

Feltehetően nem egy TEK-es rendőrről, vagy egy vonulós tűzoltóról van szó.

2016. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gondolom ha kiírnak táppénzről el kell mennem üzemorvoshoz, és az dönt ad-e alkalmasságot.
2016. jan. 15. 03:49
 9/14 anonim ***** válasza:

"Gondolom ha kiírnak táppénzről el kell mennem üzemorvoshoz, és az dönt ad-e alkalmasságot."

Nem tudom milyen munkakörben dolgozol, milyen "alkalmasság" kell neked.

Gondolom voltál már betegállományba régebben, ha más nem, akkor influenzával - ez semmiben nem különbözik attól.

2016. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lakatos vagyok.
2016. jan. 15. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!