Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetem a volt...

Ezért feljelenthetem a volt munkáltatómat?

Figyelt kérdés

Még 2015. októberében elkezdtem dolgozni egy cégnél, 20 napig bírtam. Irodai meló volt, az "iroda" egy konténer volt, amibe bele volt zsúfolva 3 számítógép, íróasztalok, hűtő, mikró, szekrények, szóval minden-minden. Egy összecsukható széken kellett ülnöm napi 8 órában, teljesen kitekeredve. Én próbáltam kényelmesebbé tenni ugyan, de vannak fizikai korlátok azért. Mikor hazaértem már az első hét után fájt a hátam, a végére meg már elég rendesen. Én szóvá tettem többször is a főnöknél, hogy ez így nem okés, nem jó hosszútávon, erre annyit mondott, hogy ez egy ilyen munkahely, meg kell szokni... (mivaaan???)

Mióta felmondtam, azóta mondhatni, hogy állandósult a hátfájásom, ami ezelőtt soha nem fájt, még akkor sem, amikor nehéz, fizikai munkát végeztem éveken keresztül.

Valamilyen módon felelőssé tehetem ezért a volt munkáltatót? Ha igen merre induljak neki?


2016. jan. 25. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el egy masszőrhöz...
2016. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazságügyi orvostani szakvélemény kell hozzá, és akkor lehet perelni maradandó (vagy hosszan tartó) egészségkárosításért.
2016. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen fel és a gyógykezelésed költségeit követelheted kártérítésként.
2016. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan már, 20 nap munka után azért nem fog tönkremenni a hátad egy kényelmetlen széken üléstől, ezt soha nem fogod tudni bebizonyítani. Én is ülőmunkát végzet és sok kollégával együtt kb. 10 év után jöttek elő hát- és nyakproblémák, ami a rossz testtartásunknak köszönhető és a mozgásszegény életmódnak.
2016. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem, ez egy kicsit erőltetett.
2016. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!