Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a gyámügyet?

Feljelenthetem a gyámügyet?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy a gyámügy nem az én érdekeimet nézte amíg kiskorú voltam így anyum felvehetett hitelt a házra a gyámügy beleegyezésével.És még a mamámtól kapott örökséget is sikerült anyumnak felvenni és elkölteni.

Tehetek feljelentést a gyámügy ellen? Van értelme egyáltalán?

Normális válaszokat, ha lehet.

(Bocs,ha rossz kategória)



2015. okt. 20. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdést. Kié a ház, amire hitelt vett fel édesanyád? Miért te örökölnél a mamádtól, meghalt talán édesapád?

Az örökségeddel, kiskorúként szerzett és általa kezelt tulajdonoddal egyébként el kell számolnia édesanyádnak feléd. Ha gondolod, írasd össze vele, mire ment el pénz, ebből mi volt az a költség, ami kifejezetten a te lakhatásodra, ellátásodra, nevelésedre lett fordítva. Lehet, hogy meg fogsz lepődni.

A gyámügyet szerintem fölöslegesen pereled, ha engedélyt adtak a hitelre, valószínűleg nyomós ok volt rá-

2015. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megyei/fővárosi gyámhivatal a másodfokú szerv . Ide írhatod a panaszodat. Ha nem próbálod, sosem tudod meg, hogy érdemes volt-e?
2015. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéddel konzultáld le, személyesen részletesebben elmondod akkor ő megmondja, hogy érdemes e. De azt ne felejtsd el, hogy mindent papíron igazolni kell és ha nem nyersz, te fizeted a perköltséget.
2015. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem hiszem ha lehet az is évekig tartana és vagyonokba kerülne

amúgy valószinű a minden napos megélhetésre mentek ezek és nem volt akkora összeg amire gondolsz

2015. okt. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. Anno a gyamhivatal csak a gyerek érdekeit nézve engedte a vagyona kezeléset, tehát valamilyen módon neked bizonyíthatóan szükséges volt akkor a kölcsön - Pl a ház lakhatatlan volt és fél kellett újítani.
2015. okt. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen beszélni fogok egy ügyvéddel, mert nem volt olyan életbevágó helyzet amiért az örökségemet el kellett költeni anyámnak. Illetve volt, hogy kért anyám háromszázezret mert hogy nekem nincs ruhám és azt akar venni. Akkor erre megkapta a pénzt, kb. 2 hónappal ezután újra kért pár százat újfent ruházkodásra. Ki az aki ezt beveszi? És nagy összegről beszélünk. (több millió) a papírok többsége megvan. És igen azért (is) én örököltem mert apukám meghalt. És egyáltalán nem értem miért osztogatták el a pénzem anyámnak azért mert 2-3-4 havonta oda járkált. ( az árvaellátás és a családi pótlék van tudtommal erre a célra./ruháztatás,etc../)


Másrészt a banki hitelnél vagyok a legjobban kiakadva, mi az hogy erről ők döntöttek? Arra miért nem gondoltak, hogy én ezt nem akarom, hogy nem akarok évekig törleszteni bankoknak?

Ha ők engedélyezték a hitelt, akkor fizessék ők. Azt még vhogy elviselem hogy a saját pénzemet elosztogatták. De az hogy hitelre engedélyt adtak a nevemben az szerintem olyan jelentős dolog amiről NEM dönthettek volna.

A válaszokat egyébként mindenkinek köszönöm, főleg, hogy ez normális keretek között zajlott.

2015. okt. 21. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, mindezt értem, és szerinted mégis mire ment el a pénz? Magam is özvegyen neveltem gyereket, ha csak a családi pótlékot és az árvaellátást fordítom rá, azzal nem sokra mentünk volna. Nekem jó fizetésem van, örökség meg eleve nem volt (ill. nem olyan, amit felélhettünk volna), de ha édesanyád keveset keresett, és így kellett biztosítania, hogy legyen hol laknotok, fizetni a számlákat, a te költségeidet (kaja, ruha, iskoláztatás+ egyebek) meg a sajátját, akkor simán el tudom képzelni, hogy erre nem volt elég a pénz. Az árvaellátás nem összemérhető egy egészséges férfi keresetével...Egyszóval, mielőtt bepereled a gyámhivatalt (szerintem fölöslegesen egyébként), beszélj édesanyáddal. Eleve neki kell - törvény szerint - elszámolnia feléd az örökségeddel, amikor betöltöd a 18-at, ha abban találsz kézzelfogható, problémás dolgot, akkor elgondolkozhatsz a feljelentésen.
2015. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Apa nélkül felnevelni gyereket ez nagyon durva dolog. Én két pici fiút neveltem fel egyedül, tudom, miről beszélek! Nem komálom a gyámügyet én az Édesanyádat védem és sajnálom, hogy nem érted meg őt! Nem vagy Te egy kicsit önző?
2016. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem beszélsz Édesanyádról .. él még? Egyébként ha meghalt az édesapád, akkor az Édesanyádnak kell lennie az örökösnek, ha egy háztartásban éltek mint házasok. Hogyan képzelted el, hogy Neked mindent, Anyukádnak meg semmit? Ő nevelt fel, neki is szüksége lehetett ruhákra .. stb. Nem ítélném el, ha magára is költött volna (nem luxus dolgokra gondolok!)
2016. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!