Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját tulajdonomban lévő...

Saját tulajdonomban lévő lakáshoz, leendő férjem előző kapcsolatából született fiának valaha lenne köze halálunk esetén, ha van közös gyerek is?

Figyelt kérdés
Élettársammal 5 éve élünk együtt,van egy közös 4 éves fiunk. Az én tulajdonomban lévő lakásban élünk. Most szeretnénk összeházasodni. Ami fejtörést okoz, hogy neki van egy előző kapcsolatából egy 14 éves fia. Ha én elmennék, akkor a férjem a lakás felét örökölné? És ha ő is meghalna,akkor a nagyfiúé lenne az ő része? Ezt szeretném elkerülni,mert nagyon szeretem ugyan a nagyfiút, de mindenképpen azt szeretném,ha mi már nem leszünk, akkor a lakás teljes egészében a közös fiúnké legyen.

2016. jan. 25. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
csak a fiad örököl mindegy házasok vagytok e
2016. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
A férjed orokolne a lakás felét utánad, ha pedig ő meghalna, az ő része természetesen felében a közös gyerekre és az o gyerekere szállna. Ha ezt nem szeretnétek, akkor irassatok a lakást a közös gyerek nevére, magatoknak meg jegyeztessetek be haszonélvezeti jogot
2016. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy van egy úgynevezett özvegyi jog. Így a fiammal fele,fele örökölnének. Ezért merült fel, ha ő is elmenne, akkor az ő fele része menne a saját fiára....
2016. jan. 25. 19:03
 4/18 A kérdező kommentje:
Pfff. Hát igen,ettől tartottam. Ez sima /nem bejegyzett/ élettársi kapcsolatnál fel sem merül,ugye? Ha meghalnék a fiam lenne a kizárólagos örökös?
2016. jan. 25. 19:07
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha a lakás csak a te neveden van, a házasság előtt szerezted, akkor a férjed nem örökli szerintem, ha van közös gyerek, csak a gyerek.
2016. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De örököl, utolsó, hiszen a törvény szerint a házastárs egy gyereknyi részt orokol. Érdemes a közös gyerekre íratni és haszonélvezet bejegyeztetni
2016. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Élettartam kapcsolatnak is orokol, csak ott meg van szabva, hogy mennyi együtt töltött idő után, Miért nem jó a közös gyerekre iratas?
2016. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint a közösen lakott ingatlan haszonélvezetét kapja, s az egyéb dolgok egy gyereknyi részét.
2016. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) Még nem tudom ráírhatni, mert jövőre telik le a lakáshitel, de utána az lesz.
2016. jan. 26. 05:41
 10/18 anonim ***** válasza:
És nem lesz több gyereketek? Nem fogtok költözni? Elég sok buktató van kiskorú tulaj esetén.
2016. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!