Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miket mondhat a bíróságon a bíró?

Ganjamanya kérdése:

Miket mondhat a bíróságon a bíró?

Figyelt kérdés

Szokta mondani pl.: hogy "Csendet, Csendet a teremben"


Mik azok az általános bírói szövegek ezen kívül még? :D


2016. jan. 28. 19:23
 1/2 tomala ***** válasza:
100%

Az ilyen amerikai filmes klisék, mint a kalapáccsal csendet követelés, már csak azért sem jellemzőek, mert egyrészt a magyar bíróknak kalapácsuk sincs, másrészt a tárgyalások jelentős részén a két ügyvéden és a bírón kívül a kutya nincs jelen, szóval nincs ki zajongjon. Büntetőperben még ott van a vádlott, meg mondjuk egy-két tanú, esetleg ülnökök, aztán annyi.


A nagy érdeklődésre számot tartó ügyeken is főleg a sajtó képviselői vannak jelen, akik annyit azért már tudnak, hogy csendben kell maradni.


Én eddig nem vettem észre, hogy lennének szokásos bírói fordulatok. Vannak dolgok, amiket a bírónak az eljárási szabályok alapján el kell mondania, meg kell kérdeznie, de ezeket hosszú lenne itt leírni.


Ha valami regényen vagy ilyesmin dolgozol, szerintem menj el pár tárgyalásra, mert az elég ciki, amikor pl. egy könyvben nagyban megy a per, de üvölt belőle, hogy a szerző még életében nem látott bíróságot belülről. A tárgyalások teljesen nyilvánosak, bármelyikre be lehet ülni.

2016. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most kapásból nem tudok linket, de ha okosan használod a youtube keresőjét, akkor számos ügy tárgyalásáról van fent videofelvétel. Így még csak el sem kell menned sehova tárgyalásra, otthon, karosszékben, pattogatott kukorica és sör mellett végig tudsz nézni párat. :-)
2016. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!