Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetőségem van-e arra, hogy,...

Lehetőségem van-e arra, hogy, mint felnőtt személy (23éves) megváltoztassam a keresztnevem illetve a vezetéknevem is egyszerre?

Figyelt kérdés
Apám nevét kaptam annó, aki többnyire alkoholista volt és kitagadott, bár tudom, hogy akkor is az én apám, de mivel évek óta nem beszéltünk és az egyik legrelevánsabb dolog...a nevem..rá emlékezet. Hivatkozhatok személyes indokra? vagy csak szimplán arra, hogy mert apám nevét kaptam, és nevet szeretnék változtatni, teljes egészében, persze hajlandó vagyok igazolni a büntetlen előéletem, vagy bármi amit kell, illetve több nevet is felajánlanék, hogy ne mondják azt, hogy nekem kifejezetten csak pl: A Kovács József név kell. Illetve kihez kellene fordulnom? (Záhonyban született, ott van az anyakönyvem is, de jelenleg Budapesten élek, van lehetőség,hogy Budapesten adjam be a névváltoztatás kérelmem, és hazautazás nélkül megoldjam?) Illetve a költségekről valaki tudna tájékoztatni? Aki esetleg jártas lenne a témában, írjon! köszönöm.

2016. jan. 29. 16:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a névváltoztatás ügyintézése és illetéke annyi, amennyit már megírtak.

De pénzben és időben is sokkal több az összes okmány cseréje: személyazonosító kártya, lakcímkártya, OEP kártya, adóazonosító jel kártya; ha van, akkor vezetői engedély, forgalmi engedély, gépjármű törzskönyv.


Ha vannak szolgáltatókkal szerződésid, azok tartalmazzák, hogy adatváltozásaid 8 napon belül be kell jelentened. Ugyanez van a különböző biztosítások esetén.

Ha van pénzintézeti szerződésed, ott is be kell mutatnod az új okmányod.

A háziorvosodnál is be kell jelenteni az adatváltozásokat.

És lehet, hogy nem is minden jutott eszembe.

2016. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha megfelel neked, édesanyád vezetéknevét ajánlják, általában ezt szokás választani. Keresztnév bármi lehet (pl. ha most János vagy, lehetsz akár Zsolt is).
2016. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Vagy Éva.
2016. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nőknél nincs jelentősége a vezetéknévnek, fel lehet venni a férje nevét is.
2016. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!