Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonjog megsértésének...

Tulajdonjog megsértésének minősül?

Figyelt kérdés
Egyszer történt, még nem régiben, hogy órán ültem (Végzős vagyok és a tanár úr valamiért nem kedvel, pedig nem adtam rá neki a 4 év alatt okot) és a táskámból kilógitt a cigarettás dobozom sarka, és ő úgy gondolta, hogy belekotor a táskámba. (az iskolában nincs benne a házirendben, hogy ne lehet nálam cigaretta, sőt mi több, a 2. és a 4. óra után van cigi szünet is) Szóval teljesen jogtalanul belekotort a táskámba és kivette a cigarettámat és mondta, hogy ez egy szaktanári lesz mert hogy én ezzel propagálom a dohányzást, hogy kilógott a cigarettásdoboz sarka.(Szó szerint ezt írta: "A dohányzás propagálása miatt - dózni a szatyorban!!!! - figyelmeztetem!!!") Csak annyi érdekelne, hogy ez minősül e személyi vagy tulajdon jogi sértésnek?? A válaszokat előre köszönöm.

2016. febr. 3. 17:26
 1/2 anonim válasza:
100%
Szerény véleményem szerint nem hinném, hogy ez annak minősülne viszont ha legközelebb ilyen történik csak annyit mondja a tanárnak: "It's like a junglesometimes. It makes me wonder. How I keep from goin' under, ha-ha-ha-ha."
2016. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez csak birtokháborítás, de tenni ellene nem tudsz.

Rendőr nem fog ezzel foglalkozni, mivel nem a hatásköre.

Közigazgatási eljárást akkor indíthatnál, ha rendszeresen előfordulna, ebben az esetben eltiltják a hasonló cselekedetektől. Csakhogy ezt bizonyítani is kell, bár kétlem, hogy többször előfordulna.

Esetleg a feletteséhez fordulhatnál, de könnyedén kimenti magát azzal, hogy olyan tárgyat viszel be órára, ami nem odavaló (nem kell, hogy szó szerint benne legyen a házirendben).


Viszont bármit is tennél csak magaddal szúrnál ki, ha nem akarsz a következő tanévben is végzős lenni, akkor hagyd rá.

2016. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!