Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire lehet számítani a per...

Mire lehet számítani a per során? (Jogtudos emberek válaszát kérem)

Figyelt kérdés

Könnyű testi sértés ügyében tettem feljelentést.

Volt már meghalgatás

És nemsokára lesz a tárgyalás.

Ugy indult a dolog hogy kaptam pár öklöst és kihívtam a rendöröket.

A rendöröknek beismerte a tettét a delikvens, be is vitték kihallgatni.

Látlelet szerint nem történt komoly sérülés(minimális zuzodás a fej oldalán)

A meghallgatáson elismerte hogy ütött.

Na most nekem mint bizonyíték csak a látlelet meg a rendörségi jegyzőkönyv áll rendelkezésemre.


na most jön a kérdés...

Ezek alapján a tárgyaláson elitélik majd a tettest?

Mi van ha a tárgyaláson letagadja?

számít akkor az hogy már töbször elismerte előtte?(rendöröknek, meghallgatáson)

Vagyis az a kérdés hogy megusszhatja valahogy hogy elítéljék?

és ha nem ítélik el akkor gondolom perköltségeket nekekm kell fizetnem.

mennyi lehet az kb?

Bár nagyon fura lenne ha töbszöri beismerés után nem ítélnék el, és nekem kéne rahedlit fizetnem:(


na szóval mire számítsak?

köszi a válaszokat



2016. febr. 7. 06:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogtudós. Ha többször elismerte és az orvosi látlelet is alátámasztja a sérülést, akkor először megállapítják a "tényállást", azaz megkérdezi a bíró, hogy elismeri-e a tettét. Akár elismeri, akár nem, utána néznek, hogy szerepel-e a bűnügyi nyilvántartásban, volt-e korábbi hasonló ügye. Ha van saját ügyvédje, az sokat segíthet neki, mert mondhatja azt, hogy kényszer vagy megfélemlítés hatására mondta csak a korábbiakat. De még ilyen esetben is számíthat megrovásra, ami jelen esetben "elítélésnek" minősül. Ebben az esetben a perköltséget ő fizeti. Az egészben az a csavar, hogy a saját ügyvédje csűrheti-csavarhatja az ügyet, de a saját ügyvédje költségeit mindenképpen neki kell állnia. Azaz végül is az egész kimenetele attól függ, hogy belátja-e józan ésszel, hogy mikor jön ki olcsóban a dologból.
2016. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen, és ez egyben a magyar jogszolgáltatás rákfenéje is, jelesül, hogy az ég világon minden a pénzen múlik.

Nézd, nem lehet ezt előre megmondani, mert elviekben elítélik persze, na de én is láttam már varjún karórát, hogy a legvilágosabb bizonyítékok ellenére se ítéli el a bíró, mert sosem tudhatod, mi van a háttérben (az illető kinek a kije, milyen kapcsolatai vannak ...stb hogy durvábbat ne mondjak).

2016. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

A magyar jogszolgáltatás rákfenéje nem a pénz, ez az egész világon így van. A bíró dolga az elővezetett tények megítélése, az pedig a jó ügyvéden múlik. Ez tényleg pénzkérdés. Ha azonban a bírónak egy zavaros katyvasz áll rendelkezésére a döntéshez, ha ezer ellenpélda van, mert a haver még ölhet is, akkor a bíró nem tudhat dönteni. Ez a magyar jogszolgáltatás rákfenéje. Hogy előbb azt kell megnézned, kivel állsz szemben. Aztán utána dönthetsz, nyalsz, vagy ütsz. A bíró meg kapkodja a fejét, jobb híján - ha teheti - áttételesen ő is a markát tartja.

Kérdező! Az ügy lehet neked fontos. A jog számára azonban egy a millióból, amelyből százezrek kezelésére nincs lehetősége. Ez meghatározza a szereplők hozzáállását. És a valóságot neked is figyelembe kell venned. Mondom, igazad elismerése mellett.

2016. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Még jogtudós..

Menj csak burgonya, keress egy ügyvédet magadnak, azt majd kifizeted és kész.

2016. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

na most köszi az eddigi válaszokat


De valami nem tiszta nekem


Magánvádas eljárásnál, ha felmentik a terheltet akkor a magánvád índítója(feljelentő) viseli a büntetőper költségeit vagy az állam?


mert hát ilyenkor is az állam a felperes nem?

Mivel ez büntetőügy nem polgári ügy(könnyű testi sértés)

2016. febr. 7. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:

#3-as nagyjából jól leírta, de látod egy a vége: pénz és pénz, vagy ilyen vagy olyan úton de oda jutunk.


most az hogy sajnos az igszolg egyes képviselői nem túl magas értelmi szinttel vannak megáldva, és képtelenek a lényeget valósághűen kihámozni akár a katyvaszból is (azért ezt minimumként elvárná az ember ugye), az meg ne már a felek hibája legyen. sajnos ide jutottunk, egyre katasztróffább emberek kerülnek a bíróságokra, igazából mondhatom azt is h a vak szerencse kérdése, éppen mire jutsz, miközben az igazad végig egyértelmű.

2016. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

"Magánvádas eljárásnál, ha felmentik a terheltet akkor a magánvád índítója(feljelentő) viseli a büntetőper költségeit vagy az állam?


mert hát ilyenkor is az állam a felperes nem?"


Mitől lenne az állam felperes?

Egy büntetőügyben NINCS olyan, hogy FELPERES.

Ha buksz, te fizetsz. Te vagy a vádló, magánvádló.

2016. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Mondom, keríts ügyvédet. Így is, úgy is szükséged lesz rá. Egyedül nem képviselheted magad magánvádlóként, csak ha van jogi képviselőd, vagy ha te magad is jogász lennél, de hát, nem vagy az.
2016. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Mint ahogy te sem vagy az Robin Mekkmester. Már megint kevered a magánvádlót a pótmagánvádlóval. A PÓTmagánvádlónak kötelező a jogi képviselete, tudod mi a különbség, kis hülyém?


Magánvádló még te is lehetnél, Robin, noha te aztán be vagy oltva jog ellen.

2016. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 6-os aztán biztos nagy "jogtudós." Legalábbis minden bírót, ügyészt, ügyvédet, közjegyzőt, bírósági végrehajtót ismer (ironic mode, ne lepődj meg).
2017. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!