Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kérdés a következő: Utazásunk...

Karador kérdése:

Kérdés a következő: Utazásunk alatt, például, nyaralás vagy 2-3 hetes külföldi tartózkodás esetén a feleségem pl Münchenben szüli meg a gyermekünket akkor milyen állampolgár lesz a kicsi? Magyar? Német vagy kettős?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, hiszen ti is magyarok vagytok. Néhány országban ez másképp van, pl. USA. Ott ha USA területen születik akkor automatikusan amerikai állampolgár lesz, de persze a magyart is simán megkaphatja miattatok, szóval gyakorlatilag kettős. (De ti, mint szülők ettől még nem lesztek USA állampolgárok, csak a gyerek.)
2013. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

En ugy tudom minden ilyen esetben eloszor a kulfoldi allampolgarsagot kapja meg,majd kerhetitek nagykovetsegen keresztul,vagy mar otthonrol a magyart melle.

Az en fiam sem magyar allampolgar,pedig en az vagyok.

2013. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az apa és az anya is magyar, akkor kizárólag magyar állampolgár lesz a gyerek. Ha nincs német biztosításod, akkor nagyon drága lesz a szülés, erre készülj!


[link]

2013. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

"En ugy tudom minden ilyen esetben eloszor a kulfoldi allampolgarsagot kapja meg"


Nem. Ahogy az első válaszban is írtam, országonként változó. Nem vagyok benne biztos, de valószínű az összes EU országban igaz, hogy két magyarnak magyar lesz a gyereke mindegy hol születik. USA mint írtam másképp és biztos más ország is ahol USA-hoz hasonlatosan megadják az állampolgárságot.


A magyart mindenképp megkaphatja ha szülei magyarok.

2013. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországon és Németországban is VÉRSÉGI elv van, így a szülők állampolgársága dönt, így a gyerek KIZÁRÓLAG MAGYAR lesz.
2013. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha kérsz EU-s TB kártyát -ingyenesen lehet kerni az OEPnél és minden tagállamban érvényes- természetesen a szülést térítésmentesen -az OEP majd fizeti nem a te dolgod- levezetik.
2013. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző vagyok elfelejtettem válaszolni a kérdésedre:magyar államp. lesz a kicsi, úgynevezett külföldön anyakönyvezett magyar államp. de automattikusan Magyarországon is fog kapni anyakönyvi kivonatot az EU-ban ez egyszerű eljárás.
2013. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyar termeszetesen, hiszen te se lettel nemet allampolgar idokozben.

Csak akkor lenne nemet allampolgar, ha egyik szulo allampolgarsagat se tudna megkapni semmilyen modon a szulok orszaga(i)nak torvenyei szerint.

2013. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!