Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki kiköltözik és...

Ha valaki kiköltözik és dolgozik Luxemburgba 5 évet, utána elhaggya az országot, arra az 5 évre fogja kapni a nyugdíjat?

Figyelt kérdés
esetleg állampolgár is kell lenni vagy talán több éved kell legyen?

2013. okt. 5. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:

miért kapna 5 évre nyugdíjat.

Ha jól tudom Luxemburgban 65 éves kortól lehet nyugdíjba menni.

Ha te 5 évet dolgoztál Luxemburgban, és utána hazamész, és ott dolgozol tovább, majd mész nyugdíjba, akkor a nyugdíj intézésekor, a luxemburgi 5 évet is beleszámolhatod ha nem feketén dolgoztál. Így a 40 éves nyugdíjadba beleszámolják.

2013. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan sokáig dolgozol Luxemburgban , hogy eléred a minimum- nyugdíj határát , akkor Luxemburgban fogsz nyugdíjat kapni.Nem tudom , hogy jelenleg mennyi a nyugdíjhoz szükséges évek száma Luxemburgban , Ausztriában 15 évet kell dolgozni kint , hogy osztrák nyugdíjat kapj.

Ha nem éred el , akkor kérni kell kint egy adatlapot és az alapján beszámítják a magyar nyugdíjadba a kint töltött éveket.


Van egy ismerősöm aki lehúzott Ausztriában 16 évet , Magyarországon is dolgozott egy 25 évet , így két országból kap nyugdíjat , az osztrákoktól jön havi félmillió , a magyaroktól meg negyvenezer.


A munkaügyi Központban az Eures tanácsadó megmondja , hogy hány évet kell dolgozni a nyugdíjhoz Luxemburgban ( mivel ez minden országban más ) , illetve , hogy milyen nyomtatvány kell a munkaviszony magyar elismeréséhez.

2013. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. okt. 5. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Doclerhez mész? :)
2013. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetes :D
2013. okt. 6. 08:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért pont 40év nyugdijat emlitettél?Azért mert te még a kommunizmusban dolgoztál azt nem jelenti azt hogy

mai világban is össze lehet kaparni 40 év munkaviszonyt.

Talán majd ugy ha majd nálunk is felemelik a nyugdijkorhatárt 67 évre mint az USA-ban vagy egy csomo más országban itt tájékozodhatsz:

[link]


Hol lesz a mai fiataloknak 40 év munkaviszonyuk

2013. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

na szóval erre tart a világ globálisan :-)

Mivel nincs a világban elég munka.

Nekünk már 70év lesz a nyugdijkorhatár hanem több..

Bár nekem pesten volt már 75éves munkatársam is pár éve..

2013. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
már ha kibír valaki Luxemburgban öt évet anélkül, hogy megőrülne. :) mindenesetre sok sikert.
2013. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát ja elég veszélyesen hangzik

én 3évet voltam az angoloknál de mindennap halálomon voltam

2013. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!