Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy akaratom...

Létezik olyan, hogy akaratom ellenére felperes vagyok, mert az alperes pert akar indítani?

Figyelt kérdés

és létezik olyan, hogy egy közig ügyben én mint ügyfél nem kérem a felülvizsgálatot, de a közig hatóság meg kitalálja, hogy ő helyettem akkor is beadja a bíróságra felülvizsgálatra csak mert csak? Van ilyen egyáltalán?


Hát nem eleve az ügyfélnek kéne akkor egy csomó dologban nyilatkoznia, pl hogy részt kíván-e venni a tárgyaláson vagy hogy költségmentességet kér stb stb. Szóval megteheti ezt egy közig szerv, hogy az ügyfél akarata ellenére "jót akar" az ügyfélnek és maga ellen kér egy felülvizsgálatot?


Hát nem tudom, nekem enyhén fura, de ami nálunk megy, az a baj, hogy ha létezne, azon se nagyon csodálkoznék ...


2016. febr. 11. 17:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nem vagy tisztában a fogalmakkal!


A felperes az, aki a pert indítja - és ezt saját kezüleg aláírja. Ha nem te teszed, akkor nem lehetsz semmi esetre sem felperes.

2016. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

várj, nagyon is tisztában vagyok, csak vszínű a két dolog összefolyik, amit kérdeztem., tehát:


1, akaratom ellenére az alperes bead egy keresetet, megjelölve engem, mint felperest > sztem vicc, de mégis megtörtént


2, egy közig szerv hozott egy határozatot, és a következő lépés a bírósági felülvizsg lenne, de az ügyfél nem akarja. a közig szerv (kiba--ásból amúgy) erőszakoskodik, hogy de ő csak azért is beadja az ügyet felülvizsgálatra. na de tehet ilyet, ha egyszer én vagyok a panaszos ügyfél? > sztem ismét vicc, és nem tehet, mégis megtette


nos ez lett volna a 2 kérdésem, csak belátom, összefolyt, bocs.

2016. febr. 11. 18:05
 3/22 anonim ***** válasza:

zavaros a történet. Sok különbség van a fel és alperes között, az egyik legfontosabb, hogy a felperesnek kell bizonyítani az állítását az alperesről.


Ha már megy a per, mert ugye határozat is született akkor volt egy ügyvéded is akkor pedig ilyen fogalomzavarban nem szenvedhetsz, ő megmagyarázza neked, hogy miért te vagy az alperes.


Különben ne hidd, hogy a felperes jelenti a jót és az alperes a bűnöst, akármikor lehet a felperes az ártatlan vagy a bűnös és vica versa. Tehát csak azért mert te vagy az alperes, ne háborodj fel, ha neked van igazad, és jó ügyvéded van akkor a bíróság is neked fog igazat adni.


Ja a legelső állításom nem volt pontos, nem minden esetben a felperesnek kell bizonyítani, ha az alperes pl. már beismerte írásban, hogy tartozik vagy bűnös akkor neki kell az ellenkezőját bizonyítani, hogy mégsem.

2016. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

te jó ég ..


a kérdésre tud vki válaszolni?

nagyon nem erről van szó, és ezek az alap dolgok nem kérdésesek, már bocs. azért ezen a ponton már túl vagyok enyhén.

nincs jó és rossz, semmi sincs, az az egyszerű kérdés, hogy az alperes megindíthat-e egy pert úgy, hogy pl ő írta meg a követelést is az én nevemben, és aláírva helyettem, mint felperes.

ennyi.


hogy ebben mi olyan nehéz ??? hogy jön ide a Pp-beli bizonyítási kötelezettség és társai?


jogász van esetleg és mondana véleményt?

2016. febr. 11. 21:37
 5/22 anonim ***** válasza:

Tényleg baromira zavarosan fogalmazol, nekiugorhatnál még egyszer, de azért megpróbálok válaszolni.


1."az alperes megindíthat-e egy pert úgy, hogy pl ő írta meg a követelést is az én nevemben, és aláírva helyettem, mint felperes. "

Azaz hamisított egy iratot? Aki a pert indítja az a felperes, aki ellen indítják az az alperes. Ez ennyire egyszerű, ha mással találkoztál, akkor az vagy elírás, vagy egyéb hiba történt.


2. Közig. szerv minek adná be bírósági felülvizsgálatra? Ő maga módosíthatja vagy visszavonhatja a döntést bizonyos esetekben, semmi értelme bírósághoz fordulni.

2016. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

""Azaz hamisított egy iratot? Aki a pert indítja az a felperes, aki ellen indítják az az alperes. Ez ennyire egyszerű, ha mással találkoztál, akkor az vagy elírás, vagy egyéb hiba történt.


2. Közig. szerv minek adná be bírósági felülvizsgálatra? Ő maga módosíthatja vagy visszavonhatja a döntést bizonyos esetekben, semmi értelme bírósághoz fordulni."""


köszi, én is így gondoltam, akkor stimm, és hát ezek egyszerűen megzakkantak.


1, igen, ahogy írtad kérlek, ők beadtak a nevemben egy keresetet, és állítja, hogy kötelezhet rá, hogy felperes legyek. na most azért ennyire nem áll távol tőlem a jog, de mivel itt már semmin nem csodálkozok, azért inkább rákérdeztem.

2, ez is stimm, a kedves közig hat pedig mégis megtette, de oké, idióták, ennyi, majd remélhetőleg a bíróság kéri tőlük netán az én nyilatkozatomat, hogy egyáltalán kívánok-e élni felülvizsg kérelemmel ... Én ugyan nem, de a közig szerv kvázi rám erőlteti, és nem saját hatáskörben változtatja meg, hanem ő úgy gondolta, neki ahhoz is joga van, hogy helyettem beadja. nem tiszta diliház ez?


Az agyam eldobom az ilyeneken, csak tudod mi van, hiába tudja ezeket az ember, sajnos azt is tudjuk, hogy hol élünk, és lassan már azon se lehet csodálkozni, ha ezek megtörténhetnek. Azért köszi, mégis akadt, aki értette és megerősítettél benne, hogy ökörség, ahogy van.

2016. febr. 12. 00:10
 7/22 A kérdező kommentje:

oké és akkor szted mit tegyek a tetű közig szervvel? jelentsem fel okirathamisításért vagy hivatali visszaélésért vagy mit?


kvára elegem van már a szórakozásaikból, még azt elfelejtettem, hogy azért mentek ők felülvizsgálat miatt a bíróságra, mert az idióták gondolják, hogy én azt úgy is hagyom, ugyanis tök más papírokat adtak be mellékletekként, mint amelyek a valósak, és azok alapján valóban egyértelmű h nekik ítél a bíróság is (ennyi eszük van ....).


Ennyi a bajom ... ezért volt fontos nekik gyorsan bírósági felülvizsgálatot kérni, hiszen számítanak rá h én is megteszem, csak a sokeszűek ezzel úgy gondolták, hogy majd akkor ez alapján a bíróság hoz egy döntést gyorsan, és nem tudom a valódi iratokat beadni. nos ennyi volt az értelme az amúgy elviekben tényleg értelmetlen húzásuknak.


szal szted? most hova és miért jelentsem fel őket, hogy befejezzék már a szórakozást?

2016. febr. 12. 07:00
 8/22 anonim ***** válasza:
Bíróság vissza fogja dobni, ha nincs ott a papír ami igazolja, hogy te kérted a felülvizsgálatot. Ha hamisítottak egy ilyet, akkor majd azt bírónak megmondod. Mindegy ha más papírokat adtak ők be, bírósági felülvizsgálatnál nem a tényekre/körülményekre koncentrálnak, hanem a jogi helyzetre. De mivel nem lesz úgysem eljárás, így fölösleges ezzel foglalkoznod.
2016. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

igen, csak tudod milyen idegesítő, hogy van egy haragosom az egyik tetü közig szervnél, és már ez vagy a 10-dik hasonló húzása?


ők most abból indultak ki, hogy én akarok felülvizsgálatot, ne aggódj, 10-en fogják tanúsítani, hogy márpedig azokat az iratokat én adtam be, holott semmi más nem történt, mint az állatok hamisítottak néhány iratot, és úgy gondolták, hogy szépen majd az alapján vizsgálja felül az ügyet a bíróság. természetesen olyanokat hamisított össze, amelyek alapján csakis én maradhatok alul, de pont ez a céljuk, ugyanis ha a valós iratok kerülnének oda, akkor inkább felém állna a rúd.

de megcseszi, hogy ezek ellen semmit nem lehet tenni, ez is tiszta téboly, nyugodtan feljelenthetem őket, még ki is röhögnek, hogy nem gondolom h a szerv ellen majd eljárást indítanak ... (és az a baj h tényleg nem ...)

Édes istenem, megint egy a kérdésem: hol élünk?

2016. febr. 12. 19:33
 10/22 anonim ***** válasza:

Voltál már ügyvédnél?


Ha igen, mit mondott?


Ha nem, miért nem?


Miből gondolod, hogy ha a "szerv" valóban összeesküdött ellened, hogy akkor a GYIK-on fogod a megoldást megtalálni?


Ha ilyen komoly az ügy akkor városon sőtt megyén kívüli ügyvédtől kérnék tanácsot, ami belefog neked kerülni 10-15 rongyba óránként de 1-2 óra alatt valószínű, hogy kapsz annyi választ, hogy tisztán fogsz látni.


Az írásodból látszik, hogy az ügy már az idegeidre ment és már nem tudsz tisztám, objektíven gondolkodni, ami érthető is ilyen helyzetben.


Mivel nem tudod, hogy mi legyen a következő lépésed, és hogy nehogy rontsál a helyzeteden, én mindenképpen ügyvédhez mennék még tegnap.

2016. febr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!