Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek minősül jogilag, ha én...

Minek minősül jogilag, ha én egy rokon tulajdonában lévő lakásban lakok, az a bejelentet címem, de nincs se albérleti szerződés se más?

Figyelt kérdés

Azaz csak szívességi alapon lakok, nincs is tulajdonom egyáltalán.


Ilyenkor pl megilletnek azok a támogatások, amik azokat, akiknek saját tulajdonuk a lakás és csak ők laknak benne egyedül (pl. fűtéstámogatás)?


Na meg ha ide vagyok egyedül bejelentve a lakásba, akkor mindegy, h kinek a nevén van pl mikor 1 főre eső jövedelmet néznek valamihez? Vagy ilyenkor az a rokon is számít, akinek a tulajdona a lakás (de ő nincs bejelentve)?


2016. febr. 12. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A fűtéstámogatás megillethet. Erre nézve nyilatkozat kell a tulajdonostól vagy haszonélvezőtől. Úgy ált. attól, akitől a lakhatási jogot származtatod.


Az egy főre eső jövedelem nem az együtt élők számától, hanem az egy családban élők számától függ.

Érdekes lenne, ha az egy főre eső jövedelembe a bérlő, netán a tulajdonos jövedelmét is beszámítanák.

2016. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké köszi, de ha egedül vagyok, akkor mégis családban élőként kéne számolni a jövedelmemet? mert az úgy nem igaz. most az egy dolog h a lakást megkaptam használatra, de amúgy semmi egyéb anyagi közünk nincs egymáshoz.
2016. febr. 12. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ott számolnak és számolhatnak egy főre jutó jövedelmet, ahol létezik jövedelemmegosztás. Ilyenek rendre a családok.

Lehet éppen baráti kapcsolat is, aho legyüttlakók megosztják a költségeiket, a jövedelmüket is, de ez nem jellemző.

A hatóságok az egy főre eső jövedelem vizsgálatánál a családban lakók jövedelmét vizsgálja, ami általában vérrokonokat és/vagy két házasfelet, netán élettársat jelent (esetlegesen velük együtt lakó felmenőkkel, gyerekekkel).

2016. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát nem értem, ne haragudj.

mivel senki nem lakik velem, az alapján, ahogy te mondod, akkor vérrokon még az ükanyám is, most az ő nyugdíja is bele számít az én egymagam saját jövedelmébe és egymagam háztartásába?

2016. febr. 12. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Együttlakókról beszéltem.
2016. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ja oké, akkor kérdés meg is oldva. együtt lakó nincs.
2016. febr. 12. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!