Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi tartamú szabadság...

Mennyi tartamú szabadság vesztésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Régen elkövettem egy lopást ami 50.000 felett volt,de nem fél millió felett ez tulajdonképpen nem erőszakos behatolással történt egy iskoláról van szó így az erre vonatkozó pont is hozzá jön.Ezzel együtt tárgyalva súkyos testi sértés történt lényegében különös kegyetlenség kategóriába sorolható.Ezért kettő évre felfüggesztett .-et kaptam 6 hónap letöltendő bőrtőn büntetés lett kilátásba helyezve ez idő alatt semmi nem történt illetve pártfogói felügyelethez kellett járnom.Viszont ott közölte velem hogy rendben hogy 2 év felfüggesztett ,de ezek után ha 10 év múlva bármit elkövetek előfogják venni és hozzácsapják.Igen és azt még hozzá kell tennem hogy családon belül történt.Vannak enyhítő körülmények nem akarok a részletekbe belemenni így kaptam ennyit és így.Ez több éve történt igazából 10.Most elkövettem egy örültséget begyógyszerezve a tescoból 2 darab játék cd.-t eloptam ami 20 egynéhány ezer forintott tett ki ez vissza lett adva sértetlenül és bevallotam.Igen és régebben is természetesen be vallottam amiket elkövettem nem kellett vallatni.Namost ez időben egy napon felindulva még nagyobb hülyeséget követtem el ami viszont már a Büntető törvény könyv szerintKözveszéllyel való fenyegetőzés megalapozott gyanúja miatt.-ba ütközö büntettet követtem el. Lényegében nem kértem és nem szerettem volna az anyagi körülményeim miatt még azt is mellé fizetni így nem akartam hogy ki rendeljenek ügyvédet,de 80% levagyok százalékolva így a rendőrség pszchiés betegségre való tekintettel "kényszer" védőt rendelt ki.Igazából összeszámoltam és ez így 10 év De minimum 5 el számolok ha az ügyész súlyosbítást kér akkor 7-8.Tisztába vagyok vele hogy erre készülhetek erre is számítok viszont nincs anyagi keretem ügyvédhez mennem így kérem a nem hozzá értő emberek ne szóljanak hozzá vagy csak tömören.Kérném egy hozzá értő segítségét.Köszönöm

2016. febr. 14. 18:24
 1/4 ConnectCare ***** válasza:
100%

Tyűha, kedves kérdező, van itt minden. Ember legyen a talpán, aki erre itt komoly választ tud adni.


Ha jól értem, a kedves kérdezőnek van már kirendelt védője, vele kellene felvenni a kapcsolatot.


Illetve érdemes lenne megbízni egy ügyvédet, akkor is, ha a kedves kérdező spórolni akar, mert a kirendelt védő túl sokat nem fog a dolgon agyalni, az is biztos.

2016. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
sztem egy 4-5 év letöltike lesz aztán 2-3 év után szabadulsz.
2016. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 14. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
hát pedig nem fogok fizetni ügyvédért azzal tisztában vagyok hogy a kirendelt csak ilyen dísznek meg porfogónak van ott.amit elkövettem azért számolok . még egyszer köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 14. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!