Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen bérre számíthatok? (F/17)

Milyen bérre számíthatok? (F/17)

Figyelt kérdés

2012. nyara óta dolgozok mint diákmunkás. Az előző nyarat (2012) és a tanévet (2012/2013) valamint az elmúlt nyarat végig dolgoztam. A nyári időszakokban reggel 6 és délután 14 óra valamint délután 14 óra és este 22 óra között, míg tanítási időszakban minden munka napon délután 14 óra és este 22 óra között dolgoztam.


Most szeptember 1. hatállyal azonban a módosítottunk szerződésemen, mely értelmében egyik (naptári PÁROS) héten hétfőn, szerdán és csütörtökön, míg a másik (naptári PÁRATLAN) héten kedden és pénteken tudok menni. A munkaidőm délután 14 óra és 20 óra között van.


Sajnos azonban múlt hét pénteken eltört a bokám.


Legalább 6 hét kiesik, ami azt jelenti, hogy szeptemberben 3 nap, októberben 12 nap biztos kiesik.


Az órabérem jelenleg a minimálbérhez tartozó órabér 1,13 szerese azaz 638 Ft/óra. (564 Ft*1,13=637,32 Ft lenne, de felfele kerekítve van megállapítva.)



1. Mennyi bruttó/nettó fizetést kaphatok a teljes hónapra?


2. Hány nap betegszabadság jár nekem?


3. Amennyiben csökkenhet, milyen aránnyal csökkenhet a bruttóm szeptember és október hónapban?


4. Jár-e a betegszabadság időtartamára valamennyi pénz?


5. Ha ige. mennyi?


Szeptemberben 11 napból 8 napot tudtam dolgozni. Októberben várhatóan a 12 napból egyet sem tudok majd.



2013. szept. 26. 17:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!