Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen bruttó/nettó fizetésre...

Milyen bruttó/nettó fizetésre számíthatok? (F/17)

Figyelt kérdés

Diákmunkát vállaltam immáron több mint egy éve.



A mostani tanév kezdetével módosítottam szerződést. Két hétben 5 napot megyek. (Naptári páros héten: hétfő, szerda és csütörtök; míg a Naptári páratlan héten: kedd, péntek) Az órabér a mindenkori minimál bér órabérének 113%-a. Szeptemberben 11 nap helyett 8 napom volt. volt 7 óra túlórám. (Egy pénteki 1 óra és egy szombati 6 óra)



Sajnos azonban ma egy hete eltört a bokám. 6 hét biztosan ki fog esni.



1. Hány nap betegszabadság jár nekem?


2. Jár-e nekem táppénz? Ha igen hány nap?


3. Melyiket hogyan számítják ki?


4. Mit jelent(het) fizetésemben, ha a sérülésem következtében a teljes október kimarad?



Köszönöm a segítségeteket?



2013. szept. 27. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

1., Betegszabadság annyi jár, amennyi a munkaképes állapot eléréséhez szükséges. Magyarul amilyen gyorsan gyógyulsz. Orvos tudja szakvéleménnyel igazolni.


2., Tudtommal nem jár diáknak. Legalábbis diákszövetkezeten keresztül 100%, hogy nem. Direkt alkalmazásban nem vagyok 100%-ig biztos, csak 90%-ig.


3., A betegszabit az orvos írja ki neked (talán a háziorvos a kezelőorvos leletei alapján). Táppént meg mint mondtam nem jár. De ha mégis járna akkor a béred alapján.


4., Diákként valószínűleg azt, hogy annyi fizut kapsz amennyit effektíve ledolgoztál. Se többet se kevesebbet.

2013. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!