Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvező nem szerepel...

A haszonélvező nem szerepel az egyszerűsített tulajdonlapon? Vajon miért, lehet nincs is haszonélvezete?

Figyelt kérdés

A napokban kérte le a polg.hivatal a tulajdonlapot a földhivataltól és azon csak az elhunyt szerepel és az,hogy van haszonélvező,nos ő nem.

Találtam régi papírokat,amin rajta van,hogy 100%-os haszonélvező az ingatlanon a mamám,viszont a tulajdonlapon nincsen rajta.10-en valahány ezer forint lett volna a 2 tulajdonlap,de a polg.hivatalos hölgy hivatkozott valamire és átvállalta a hivatal a fizetni valót,ami az én terhem lett volna.Kapott a hivatal egy papírt,amin csak az elhunyt szerepel és a haszonélvező nem.Ez elég furcsa,hiszen neki is szerepelnie kellene rajta.Gondolom akkor is,ha valami egyszerűsített tulajdonlapról lenne szó.Hagyatéki tárgyalás miatt volt rá szükség.Sokat segítene a helyzetemen és a többi örökösén,ha kitudnánk tenni a "haszonélvezőt".Szerintetek miért nem volt rajta a papíron?A polgármesteri hivatalos ügyintéző kérdőn nézett rám,hogy biztosan van haszonélvezet az ingatlanon,mert ő is furcsálja ezt,hogy nincsen feltüntetve.

Lehet,hogy nincsen haszonélvezet,vagy ha mégis,akkor miért nem volt feltüntetve?Nem értem...Szerintetek?


2010. márc. 30. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg ott?
2010. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudta hova tenni a dolgot a polg.hivatalos hölgy sem.Azt mondta,hogy majd kiderül a hagyatékin,mert kell,hogy tudják a közjegyző,meg nem tudom ki,hogy mi van a haszonélvezettel?

Szerintem nincsen,de akkor miért találtam régi papírokat pár hónapja,hogy holtig tartó haszonélvezete van a vénlánynak?Csak kérdőn néztünk egymásra a hivatalban...

2010. márc. 30. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal a régi papirokat is, mert ha mégis van haszonélvezete és csak utólag derül ki, akkor ti jártok rosszul.
2010. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Jól gyanítod: ha nincs a tulajdoni lapon a haszonélvezet feltüntetve, akkor nincs haszonélvezet.

Mert ezt a jogot - hasonlóan a tulajdonjoghoz - maga a bejegyzés hozza létre.


Annak kell utánanézni, hogy milyen okból maradt el a bejegyzés és ez okozott-e kárt.


egy ügyvéd

2010. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!