Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor és kinek kell jelezni,...

Mikor és kinek kell jelezni, ha egy tárgyalás során tanúkat szeretnék kihallgattatni?

Figyelt kérdés
Nemsoká lesz egy perem, de az ügyvéd szerint tanúkra is szükség lesz, viszont fogalmam sincs ezt mikor és kinek és milyen módon kéne jeleznem. (Az ügyvéddel jövőhéten lesz személyes találkozóm) És ha csak a tanú nevét tudom, semmi más adatát, akkor mit tehetek?

2016. febr. 17. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded tudja, hogy mi a teendő, nyugi.
2016. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Csak annyira közel van a tárgyalás időpontja, hogy attól féltem elkésünk vele. De akkor megnyugszom :)
2016. febr. 17. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A tanu meghallgatásra vagy a tárgyaláson, vagy jóval előtte írásban fogtok indítványt tenni.

Ha ezt a bíró szükségesnek ítéli, beidézi a tanukat.

Ha eddig nem tettetek ilyen indítványt, akkor valószínű a tárgyaláson fogtok. Az is lehet, hogy nem lesz rá szükség.

2016. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz semmi mást a tanúk nevén kívül, akkor kár is eleve az indítvány, ugyanis a bíróság nem fog tudni neked Kovács Istvánt, meg Kiss Juliannát idézni, mert van belőlük egy jó pár darab az országban.

Ha viszont tudtok nevet, illetve címet, vagy hogy honnan lehetne megidézni, akkor szólsz az ügyvédnek és ő benyújtja a tanúkat a bíróság felé, vagy te magad egy beadványban jelzet a bíróságon.

2016. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!